Advert
Advert
Advert

Bülent Turan’dan Paris İklim Anlaşması açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bülent Turan’dan Paris İklim Anlaşması açıklaması
Bülent Turan’dan Paris İklim Anlaşması açıklaması Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1519 kez okundu.
Advert

Yeni yasama yılında milletin beklentilerine, Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak çalışmalara devam edeceklerini ifade eden Turan, “Türkiye olarak doğa, çevre ve iklim konusunda sadece ulusal alanda değil, dünyada da önemli bir irade ortaya koyuyoruz. Yaşadığımız dünyayı, doğayı ve yeşili korumak, tüm insanlığın ortak sorumluluğu. Kabul edilen Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun, iklim değişikliğiyle mücadeledeki adımları hızlandırmayı, yeni iklim değişikliği rejimini düzenlemeyi vb. hedefliyor. Temel olarak Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesine dayanana Paris Anlaşması, Kyoto Protokolünün sona erme tarihi olan 2020 sonrası iklim değişikliği rejimini düzenlemeyi amaçlamaktadır. Paris Anlaşmasının uzun dönemli hedefi ise, küresel sıcaklık artışının 2°C’nin olabildiğince altında, mümkünse 1,5°C derece seviyesinde tutulmasıdır. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ve tüm milletvekillerimizle birlikte bu yıl da önemli yasama faaliyetlerimize devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #akpartiçanakkalemilletvekili #bülentturan #paris #iklim #anlaşma #tbmm #doğa #çevre #iklim#parisanlaşması #gündem #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR