Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ ERKEK’TEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

CHP’Lİ ERKEK’TEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
CHP’Lİ ERKEK’TEN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1213 kez okundu.
Advert

Erkek mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyet; yokluk içerisindeki milletin, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği üstün fedakârlıklar sonucu kazanılmış bir zaferdir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde bağımsızlık mücadelesi veren ve tam bağımsız Türkiye’nin kurulmasının simgesi olan Cumhuriyetimiz 98 yaşında. Dünya tarihinde bağımsızlığı uğruna mücadele vererek millet egemenliğine dayalı bir devlet kuran Gazi Meclise sahip tek ülke Türkiye’dir. Ve bizler bunun onur ve gururunu yaşamaya devam ediyoruz. İçerde egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyet değerlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Cumhuriyet, bir günde kurulmadı. Çanakkale ruhuyla başlayan mücadelemiz, 4 Eylül 1919'da Sivas Kongresiyle yol haritasını belirledi. 23 Nisan 1920'de Ankara'da TBMM’nin açılmasıyla ete kemiğe büründü. Destan ise 9 Eylül 1922'de İzmir'de yazıldı ve 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanı ile millet egemenliğini hakim kılan Cumhuriyet ilan edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Cumhuriyet en büyük bayramımızdır. Ve bu bayram, onurlu bir halkın ulusal birlik ve beraberliğinin ürünüdür’ sözleri Cumhuriyetin özünü aktarmıştır. Cumhuriyete ve devrimlere sahip çıkmak hepimizin görevidir. Birliğimizin ve dirliğimizin özü budur. Bu vesileyle Cumhuriyeti bizlere armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #chpgrupbaşkanvekili #muharremerkek #29ekim #gazimustafakemalatatürk #tbmm #cumhuriyetbayramı #uluöndermustafakemalatatürk #kutlama #mesaj #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR