Advert
Advert
Advert

Vali Aktaş’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

İstiklal Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Vali Aktaş’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
Vali Aktaş’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 263 kez okundu.
Advert

“Anafartalar Kahramanı” Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’nda açtığı yol, Kurtuluş Savaşımızda gösterdiği eşsiz liderlik bizlere bağımsızlığımızı kazandırmıştır. Aynı zamanda yürütülen kurtuluş mücadelesi mazlum milletlere de yol gösterici olmuştur.

 

Türk Milletinin gönlünde ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve temsil ettiği değerler ülkemizi saygın devletler seviyesine ulaştırarak milletimizi tarihte hak ettiği yere taşımıştır.

 

Liderliği, askeri ve siyasi dehasıyla Mustafa Kemal Atatük’ün yalnız milli belleğimizde değil dünya tarihinde kazandığı saygınlık ilelebet sürecektir.

 

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek gösterdiği yolda, Cumhuriyeti değişen dünya koşulları içinde daha güçlü hale getirmek, tüm zorlukları birlik ve beraberlik içinde aşmak millet olarak en önemli vazifemiz olacaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #10kasım1938 #anma #gazimustafakemalatatürk #yerel #gündem #haber #mesaj
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÇOMÜ’lü Akademisyenden Müsilajla Mücadeleye Katkı
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KARİYER PLANLAMA SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR