Advert
Advert
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Tarafından, Çanakkale’de Yapımı Tamamlanan 35 Eser ve Hizmetlerin Toplu Açılışı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çanakkale’de yapımı tamamlanan 777 milyon TL yatırım bedelli 35 yatırımın toplu açılışını gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Tarafından, Çanakkale’de Yapımı Tamamlanan 35 Eser ve Hizmetlerin Toplu Açılışı Gerçekleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Tarafından, Çanakkale’de Yapımı Tamamlanan 35 Eser ve Hizmetlerin Toplu Açılışı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1026 kez okundu.
Advert

 

Biga ilçesi belediye meydanında gerçekleştirilen toplu açılış törenine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY, 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Eski Başbakanı ve 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Sayın Binali YILDIRIM, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY, Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet ARSLAN, AK PARTİ Genel Başkanvekili Sayın Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, AK PARTİ Genel Başkan Yardımcıları Vedat DEMİRÖZ ve Erkan KANDEMİR, AK PARTİ Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih ŞAHİN, Vali İlhami AKTAŞ, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, Milletvekilleri,  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Biga Kaymakamı Erdinç DOLU, Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN, Kaymakamlar, belediye başkanları,  AK PARTİ İl Başkanı Naim MAKAS,  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul YILDIRIM,  il protokolü, iş insanları  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çanakkale’de toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bölgemizdeki ve dünyadaki mazlumların sesi olmayı sürdüreceğiz. Önümüze kurulan tuzakları birer birer bozup dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına da gireceğiz. Savunma sanayinin her alanında kendimizi ve dostlarımızı dışa bağımlılıktan da tamamen kurtaracağız. Ülkemizi hedeflerine ulaştırmak, milletimizi ve devletimizi güçlendirmek için her alanda çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çanakkale’de yapımı tamamlanan eser ve hizmetlerin toplu açılış törenine katıldı.

 

Biga Belediye Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Çanakkale Köprüsü’nün son tabliyesini yerleştirme töreni vesilesiyle yaptıkları ziyareti, Biga’daki güzel buluşmayla taçlandırmak istediklerini belirtti.

 

“ÇANAKKALE’NİN AYDINLIK GELECEĞİNE YENİ BİR KAPI ARALIYORUZ”

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, “Bölgemizin ve ülkemizin bu güzel şehrini, her alanda hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için devletimizin tüm imkânlarını kullanıyoruz. Özel sektörümüzün bu bölgede yaptığı yatırımları da destekliyoruz. Bugün burada, il genelinde tamamladığımız eser ve hizmetlerin resmî açılışlarını yaparak, inşallah Çanakkale’nin aydınlık geleceğine yeni bir kapı aralıyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin yeni yatırımlarla, yeni projelerle, yeni eser ve hizmetlerle büyümesini, gelişmesini yabancıların istemeyeceklerini anlayabileceklerini kaydeden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, “Milletimizin bu topraklardaki varlığına tahammül edemeyenlerin büyük ve güçlü Türkiye hedefimizin karşısında olmaları da gayet doğaldır. Ama bu ülkenin ekmeğini yiyenlerin, suyunu içenlerin, havasını soluyanların, tüm imkânlarından ziyadesiyle istifade edenlerin böyle davranmasını kabullenemeyiz” şeklinde konuştu.

 

“ÜLKEMİZİN KALKINMASINI ENGELLEMEK İÇİN CANHIRAŞ BİR GAYRET İÇİNDELER”

 

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yükselişini içleri kan ağlayarak izleyenlerin olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, şöyle devam etti: “Çanakkale’deki bu köprünün inşasını engelleyemediklerini görünce, içlerindeki tüm kini ve nefreti Kanal İstanbul projesine yönlendirdiler. Üstelik sadece prensipte projeye karşı çıkmakla kalmıyorlar. Yerlisi ve yabancısıyla tüm yatırımcıları tehdit ederek, ülkemizin kalkınmasını engellemek için canhıraş bir gayret içindeler. Açık konuşuyorum, bu zihniyet, sadece yatırım düşmanı olmanın ötesinde doğrudan ülkesinin ve milletinin düşmanıdır.”

 

“İşte buradan, Çanakkale’den, Biga’dan meydan okuyorum” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, “Bu mankurtlar da, onların iplerini ellerinde tutanlar da ne yaparlarsa yapsınlar, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar. Nasıl her alanda yüzlerce projeyi ülkemize kazandırmışsak; Allah’ın izniyle 1915 Çanakkale Köprüsü’nü de tamamlayacağız. Karadeniz’deki doğal gazı da milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Karadeniz’deki doğal gaz çıktığı andan itibaren vatandaşımızın menfaatini de burada ayrıca gözeteceğiz. Akdeniz’deki, Ege’deki çıkarlarımızı da sonuna kadar koruyacağız. Kanal İstanbul’u da inşa edeceğiz. Sınırlarımızın ötesine kurduğumuz güvenlik hatlarını da birleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“BÖLGEMİZDEKİ VE DÜNYADAKİ MAZLUMLARIN SESİ OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

 

Bölgedeki ve dünyadaki mazlumların sesi olmayı sürdüreceklerini belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, “Önümüze kurulan tuzakları birer birer bozup dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına da gireceğiz. Savunma sanayinin her alanında kendimizi ve dostlarımızı dışa bağımlılıktan da tamamen kurtaracağız. Varsın Türkiye düşmanları hasetlerinden çatlasın. Varsın Türkiye düşmanlarıyla kol kola girenler esip gürlesin. Varsın sözde Atatürkçü, sözde milliyetçi mankurtlar düştükleri çirkeflik çukurunda debelenip dursun. Biz, ülkemizi hedeflerine ulaştırmak, milletimizi ve devletimizi güçlendirmek için her alanda çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan konuşmanın ardından alandaki bazı çocukları da yanına alarak dualarla Çanakkale’de yapımı tamamlanan 35 yatırımın toplu açılışını gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #cumhurbaşkanıreceptayyiperdoğan #eser #açılış #1915çanakkaleköprüsü #biga #toplu #gündem #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR her yerde
İŞKUR her yerde
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi