Advert
Advert
Advert

Mekanik Ayrıştırma Tesisi Törenle Açıldı

Mekanik Ayrıştırma Tesisi Törenle Açıldı
Mekanik Ayrıştırma Tesisi Törenle Açıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1131 kez okundu.
Advert

ÇAKAB tarafından yürütülen Entegre Katı Atık Yönetim Sistemi Projesi içerisinde yer alan Mekanik Ayrıştırma Tesisi açılışı, 16 Kasım 2021 Salı günü düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kemel Köyü Döllüktepe mevkiinde bulunan Düzenli Depolama Alanı’nda gerçekleştirilen açılış törenine Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp YILMAZ, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan,Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile davetliler katıldı. Tören, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve Çakab Birlik Müdürü Aysun Kavcar ve SUEZ Çanakkale Genel Müdürü Metin Suadiyeli’nin açılış konuşmaları ile başladı. Kavcar ve Suadiyeli, tesisin kurulumu ve işleyişi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ardından törende söz alan Başkan Gökhan, tesisin kuruluşunda emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak; “Çanakkale doğanın bahşettiği güzelliklerle dolu bir yöre. Bizim de bu yöreyi temiz tutarak, geleceğe yakışır bir şekilde bırakmamız lazım. Dolayısı ile de yatırımlarımız da doğaya saygılı projeler olmak zorunda” dedi.