Advert
Advert
Advert

Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Kış Tedbirleri Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 570 kez okundu.
Advert

İlimizi olumsuz etkileyebilecek meteorolojik olayların meydana gelmesi muhtemel olup, konuya ilişkin alınması gereken tedbirler açısından idari sorumluluğu bulunan kurum ve kuruluşlarca alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi ve varsa eksiklerin giderilmesi için kış tedbirleri koordinasyon kurulu toplantısı Vali İlhami AKTAŞ başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Ali Muhittin VAROL, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yasin PALA, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Handan Serap ÖZYAYLA KENAR, İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim TARI, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem KARADAĞ, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet MERMER, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil SEZGİN ile kamu kurum ve kuruluş müdürleri katıldı.

 

Toplantıda; ilimizi olumsuz etkileyebilecek meteorolojik olayların meydana gelmesi halinde genel hayatı kısmen veya tamamen etkileyecek durumlarda, kurum ve kuruluşlarca alınacak tedbirler ve önlemler değerlendirildi.

 

Kış mevsiminde, vatandaşlarımızın yaşayabilecekleri sıkıntıları bertaraf etmek için kamu kurum ve kuruluşlarımızın iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale’de vatandaşlarımızın huzurlu, güvenli ve yaşanılabilir ortamda hayatlarını sürdürmeleri için kamu kurum ve kuruluşlarımızın gerekli tedbirleri alması talimatını verdi.

 

Toplantı, kış aylarında alınacak tedbirlerin detaylı şekilde görüşülmesi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #kış #tedbir #toplantı #yerel #haber #afad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı