Advert
Advert
Advert

DARDANEL, ÇANAKKALE’DE ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU

DARDANEL, ÇANAKKALE’DE ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU
DARDANEL, ÇANAKKALE’DE ZİRVEDEKİ YERİNİ KORUDU Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 594 kez okundu.
Advert

Dardanel, Ekonomist dergisinin “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında, Anadolu’nun kârını en çok artıran 3. şirketi oldu. Her yıl hazırlanan araştırmada bu yıl 108 sıra yükselerek atılıma geçen Dardanel, doğduğu şehir Çanakkale’nin en büyük şirketi olarak da zirvedeki yerini korudu. 

Çanakkale’de başlayan üretimini yurt dışına da taşıyarak dünya deniz ürünleri pazarında liderliğe oynayan Dardanel, Türkiye’nin en prestijli listelerindeki yükselişini sürdürüyor. Dardanel bu yıl Ekonomist dergisi ve Türk Ekonomi Bankası iş birliğiyle 18. kez hazırlanan “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi” araştırmasında kârını en çok artıran 3. şirket seçildi. Büyüme performansıyla listede bu yıl 108 sıra yükselerek önemli bir atılım gerçekleştiren Dardanel, doğduğu şehir Çanakkale’nin en büyük şirketi olarak zirvedeki yerini korudu. 

“EN BÜYÜK HEDEFİM”

Bir kez daha Çanakkale’nin lider şirketi olarak seçilmenin gururunu yaşadıklarını belirten Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, “Kuruluşumuzdan itibaren her zaman en büyük amacımız Türkiye’nin gıdada güven veren markası olarak büyümek oldu. Bu büyük sorumluluğu yerine getirmek, tüketicimizin güvenini korumak için büyük emek verdik, yurt içinde ve yurt dışında çok ciddi yatırımlar yaptık. Benim en büyük hedefim önce doğduğumuz topraklara layık olmak, daha sonra ülkemizi global pazarlarda en iyi şekilde temsil etmek oldu” dedi.

 

“DARDANEL’İ TÜM DÜNYA TANIYACAK”

Çanakkale’nin en büyük yatırımcıları arasında yer alan Dardanel, kurulduğu 1984 yılından bu yana yarattığı üretim gücü ve istihdamla şehrin ekonomik gelişiminde önemli rol oynuyor. Önen, Çanakkale’den dünyaya açılan bir şirket olarak attıkları her büyüme adımında şehre yapacakları katkının da artacağını ifade etti. Önen, “Doğduğumuz topraklara çok büyük bir sözümüz var. Deniz ürünleri sektöründe dünyada ilk 3’te yer almak.

 

DARDANEL, İHRACAT REKORU KIRDI

Son dönemde Türkiye’deki başarısının yanı sıra ihracattaki atılımıyla da öne çıkan Dardanel, TİM’e (Türkiye İhracatçılar Meclisi) bağlı İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde en yüksek ihracat rakamlarına sahip firmalar arasında seçildi ve ödül aldı. İhracatta her geçen yıl artan performanslarının dünya markası olma yolculuğunda kendilerine önemli bir ivme kazandırdığını belirten Niyazi Önen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün gelirlerimizde ihracatın payı yaklaşık yüzde 20’ye ulaştı. Orta ve uzun vadede ihracat coğrafyamızı genişleterek global pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ürettiğimiz ton balığı ve deniz ürünlerini tüm dünyaya satarak ülkemiz için yarattığımız değeri artırmak istiyoruz.”

Dardanel Hakkında

Türkiye’yi konserve ton balığıyla tanıştıran ilk marka olan Dardanel, 1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Çanakkale ve İstanbul’daki fabrikalarında ürettiği ton balığı, deniz ürünleri ve sandviçleriyle kendi sektörünün lideri olmayı sürdüren şirket, İSO500’de 475’inci sırada yer alıyor. 2300 kişilik istihdamıyla yeni yatırımlarına devam eden Dardanel, 25 ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye’nin gıda ihracatında da en hızlı büyüyen şirketlerden biri olmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #dardanel #zirve #dardanelyönetimkurulubaşkanı #niyaziönen #dünya #ihracat #rekor #tim #başarı #ekonomi #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
AK Parti’den Kurban Bayramı Kutlaması
AK Parti’den Kurban Bayramı Kutlaması
Troia'ya Saygılarımla Sergisi Açılıyor
Troia'ya Saygılarımla Sergisi Açılıyor