Advert
Advert
Advert

Sokaktaki Hayvanlar İçin Hayvan Yaşam Merkezleri Hayata Geçiriliyor

Sokaktaki Hayvanlar İçin Hayvan Yaşam Merkezleri Hayata Geçiriliyor
Sokaktaki Hayvanlar İçin Hayvan Yaşam Merkezleri Hayata Geçiriliyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 287 kez okundu.
Advert

İlimizdeki sokak hayvanlarının sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi ve hayat standartlarının yükseltilmesi amacıyla yapılması planlanan “Hayvan Yaşam Merkezleri” projesinin ilk etap çalışması Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Biga Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen Hayvan Yaşam Merkezleri projesinin ilk etap toplantısına Vali İlhami AKTAŞ’ın yanı sıra; Biga Kaymakamı Erdinç DOLU, Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL, Yenice Kaymakamı Musa GÖKTAŞ, Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdür Yardımcısı Nurbay Zeki ENGİN, Biga Belediye Başkanı Bülent ERDOĞAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil SEZGİN, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver DEMİRCİ, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ozan HACIALİOĞLU, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan TUNÇ, Karabiga Belediye Başkanları Ahmet ELBİ, Kalkım Belediye Başkanı İbrahim TAŞKIN ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

 

Sokak hayvanlarının etolojilerine uygun olarak hayatlarını idame ettirmek için ilk etapta Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde hayata geçirilecek olan Hayvan Yaşam Merkezleri hakkında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ozan HACIALİOĞLU’nun yaptığı sunumun ardından devam eden toplantıda, ilgili kurum temsilcilerinin yaptıkları çalışmalar hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi.

 

İnancımızın ve kültürümüzün bir gereği olarak her canlının hakkını koruması gerektiğini belirten Vali İlhami AKTAŞ “Sokak hayvanlarının hayat standartlarının yükseltilmesi için yapılan her çalışmayı kıymetli buluyorum. Hayata geçireceğimiz Hayvan Yaşam Merkezleri ile sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve sağlık hizmetlerinden yararlanması sağlanacaktır” dedi.

 

Kurul üyelerinin ilk etapta Biga, Çan ve Yenice ilçelerinde hayata geçirilecek olan Hayvan Yaşam Merkezleri hakkında görüş ve önerilerinin sunmasının ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #sokakhayvanları #hayvanyaşammerkezleri #biga #çan #yenice #toplantı #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İŞKUR her yerde
İŞKUR her yerde
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi
İstanbul Girls Orchestra Konseri Gerçekleştirildi