Advert
Advert
Advert

Rektör Sedat Murat, Balkan Ülkelerinden Gelen Heyet İle Buluştu

Rektör Sedat Murat, Balkan Ülkelerinden Gelen Heyet İle Buluştu
Rektör Sedat Murat, Balkan Ülkelerinden Gelen Heyet İle Buluştu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1110 kez okundu.
Advert

“Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor” etkinliği kapsamında Karadağ, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan ve Bosna Hersek’ten Çanakkale’ye gelen heyet, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Prof. Dr. Okhan Akdur, Genel Sekreter Ayhan Monus, Deniz Teknolojileri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halit Kuşku ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

REKTÖR SEDAT MURAT, BALKAN ÜLKELERİNDEN GELEN HEYET İLE BULUŞTU

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat “Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor” etkinliği kapsamında Çanakkale’de bulunan heyeti ÇOMÜ’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek balkan coğrafyasının Osmanlı’dan günümüze çok önemli olduğunu vurguladı ve balkan coğrafyası ile ilişkilerin ve işbirliklerinin arttırılmasının gerekliliği üzerinde durdu.

Toplantıda ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak ise Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uyg. ve Araş. Merkezi (TÖMER) hakkında bilgiler vererek, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTP) tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğu  “Balkanlar Uzaktan Eğitim Projesi” kapsamında bu projeye katılımın artırılması konusunda destek verilmesi ve öğrencilerin Türkiye’ye gelmeden önce de isterlerse Türkçe eğitim alabileceklerini ve bu şekilde bir yıl avantaj sağlayabileceklerini dile getirdi.

Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #çomürektörü #sedatmurat #balkancoğrafyası #bosna #toplantı #balkanülkeleri #uzaktan #eğitim #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mutluay, Halk Oyunları Ekibini Ağırladı
Mutluay, Halk Oyunları Ekibini Ağırladı
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti
Kedi Köyü Sakinleri Sağlık Kontrolünden Geçti