Advert
Advert
Advert

ÖZSÜER 'DEN BALIKÇI ESNAFINA ZİYARET

ÖZSÜER 'DEN BALIKÇI ESNAFINA ZİYARET
ÖZSÜER 'DEN BALIKÇI ESNAFINA ZİYARET Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1072 kez okundu.
Advert

‘3 Tarafımız Denizle Çevrili Fakat Ucuza Balık Yiyemiyoruz’

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı olarak atanmasının ardından yönetim kurma çalışmalarına devam eden  Vahap Özsüer aynı zamanda saha çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.
Atanmasının ardından Ankara dönüşü Pazar esnafını ziyaret eden Özsüer haftanın ilk gününde de Balık Halini ziyaret ederek balıkçı esnafı ile bir araya geldi.

Merkezde bulunan Balık Halini ziyaret eden İl Başkanı Özsüer balıkçı esnafı ile bir süre sohbet ederek işlerinde bereket diledi.Ziyaret ile ilgili açıklama Yapan Özsüer şu ifadelere yer verdi;

Haftanın ilk gününde günün ilk saatlerinde balıkçı esnafımızla bir araya gelmek istedik. Balıkçı esnafımızda tüm esnaflarımız gibi dertli, Artan maliyetlerden ve akaryakıta gelen zamlardan herkes gibi balıkçılarımızda şikayetçi.  Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşıyoruz fakat ucuza balık yiyemiyoruz. Bunun tek sebebi artan maliyetler. 17 Ocak 2020 tarihinde 1 kilogram hamsiyi  5 liraya alırken 17 ocak 2021’de 20 liraya,17 Ocak 2022 günü yani bugün ise 40 liraya alabiliyoruz.  Evet balık popülasyonun da etkisi var fakat artan maliyetlerin fiyatlara etkisi oldukça yüksek. Sokağı enflasyonu % 70 lerin üzerinde derken işte bunu kast ediyoruz. İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #gelecekpartisiçanakkaleilbaşkanı #vahapözsüer #pazaresnafı #balıkhali #balık #ziyaret #yerel #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı