Advert
Advert
Advert

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ÇANAKKALE'YE GELİYOR

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ÇANAKKALE'YE GELİYOR
ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ÇANAKKALE'YE GELİYOR Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun 24 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 11’de düzenlenecek Ayvacık Küçükkuyu Yolu Tüneli "Işık Göründü" Törenine katılmak üzere Çanakkale’ye geleceğini kamuoyuna duyurdu.

Çanakkale’de yine tarihi bir gün yaşanacağını ifade eden Turan, “Çanakkale’mizde salgına rağmen projelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Pazartesi günü saat 11’de düzenlenecek Ayvacık Küçükkuyu Yolu Tüneli Işık Göründü Töreni’ne katılmak üzere şehrimize geliyor. Küçükkuyu tünellerinde artık sona doğru geliyoruz. Küçükkuyu tünelleri bittiği zaman bölge, hem denizden hem de karadan bir merkez haline gelecek. Çanakkale – İzmir ve Çanakkale – Balıkesir Yolu’nda bölünmüş yol bütünlüğü sağlanacak. Kuzey Marmara ile Güney Marmara ve Ege Bölgesi arasında ulaşım kolaylaşacak. Çanakkale ve İzmir limanları ulaşımının lojistik karayolunda yer alan bu yolun tamamlanması can ve mal güvenliğini temin edecek. Bölgenin turizmi ve ticareti de bundan olumlu yönde etkilenecek. En önemlisi 1700 metre ve 4020 metre olan tünellerimiz hizmete girdiğinde bazen bir saati bulan dağ yolu 5 dakikada geçilebilecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #akpartigrupbaşkanvekili #bülentturan #ulaştırmavealtyapıbakanı #adilkaraismailoğlu #proje #ayvacık #küçükkuyuyolu #tünel #izmir #ulaşım #ışıkgöründü #yerel #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı