Advert
Advert
Advert

6 Minareli Üniversite Ulu Camii Cuma Günü Açılıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 28 Ocak Cuma günü Üniversite kampüsündeki 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii’nin açılacağını söyledi.

6 Minareli Üniversite Ulu Camii Cuma Günü Açılıyor
6 Minareli Üniversite Ulu Camii Cuma Günü Açılıyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 950 kez okundu.
Advert

Açılışı yapılacak 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii üzerine açıklamalarda bulunan Turan; “Medeniyetimizde camilerimiz Allah’a yöneldiğimiz, namazlarımızı kıldığımız birer ibadethane olmalarının yanında dayanışmanın, kaynaşmanın, kardeşliğin ve muhabbetin olduğu yerlerdir. Mübarek Cuma günü açılacak Hatime Ana Ulu Camii Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin ana yerleşkesi olan Terzioğlu Kampüsü içerisinde. Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde olan Camimiz, hemşehrilerimizin ve şehitliğimizi ziyarete gelen vatandaşlarımızın ibadetlerini yapabilecekleri güzel bir konuma sahip. Camimiz, 4 bine yakın kişinin aynı anda namaz kılabileceği bir kapasiteye ve 19.000 m² toplam alana sahip. Ayrıca alt katında konferans salonları, seminer salonları, kütüphane gibi bölümler bulunan Hatime Ana Ulu Camimiz adeta bir kampüs hüviyetinde. Son derece estetik mimarisiyle şehrimize yeni bir siluet kazandıracak, şehrimizin marka değerini artıracak camimiz, 6 minaresi ile bölgenin en büyük camisi olacak.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Turan, “Caminin yapımını Diyanet İşleri Başkanlığı’mız ve İÇDAŞ üstlenmişti. Çanakkale’mizin ve ülkemizin önemli firmalarından olan İÇDAŞ, ekonomiye, istihdama sunduğu katkıyla beraber, yerli ve milli uçak gemisi yapım havuzu ‘Kızılelma’ ile, sosyal sorumluluk projeleriyle, yaptığı okullarla, camilerle örnek bir duruş ortaya koyuyor.