Advert
Advert
Advert

Ayvacık-Küçükkuyu Tüneli Işık Görme Töreni

Ayvacık-Küçükkuyu Tüneli Işık Görme Töreni
Ayvacık-Küçükkuyu Tüneli Işık Görme Töreni Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 878 kez okundu.
Advert

Ayvacık-Küçükkuyu güzergahında 9,6 kilometrelik bölünmüş yol yapım çalışmaları kapsamında yapımı devam eden toplam 5 bin 700 metre uzunluğunda çift tüp T1 ve T2 tünellerinden T2 tünelinde “Işık Görme Töreni” Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU, Vali İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan ŞILDAK, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN ve AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, KALYON Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KALYONCU, Ayvacık Kaymakamı İlker EKER, İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Karayolları Bölge Müdürleri, İl Müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti İl Başkanı Naim MAKAS, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Tuğrul YILDIRIM, protokol üyeleri ve davetlilerin de bulunduğu Ayvacık-Küçükkuyu T2 tünelinde gerçekleşen “Işık Görme” töreni öncesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU, Vali İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan ŞILDAK,  AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Ayvacık-Küçükkuyu güzergahında yol yapım çalışmaları ve çift tüp T1 ve T2 tünel inşaatı projesi hakkında yetkililerinden brifing aldılar.

Yapılan bilgilendirmenin sonrasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU, Vali İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan ŞILDAK, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, AK PARTİ, Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU ve beraberindeki heyet T2 tünelinde gerçekleşen “Işık Görme Töreni” ne geçtiler.

 

Törende; Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU ve AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU, iş makinesini kullanarak T2 tüneli içerisindeki son bölmeyi kırıp tünelin iki ucunu birbirlerine bağlamış oldu.