Advert
Advert
Advert

Vali Aktaş, Atikhisar Barajı ve Sarıçay Güzergahında İncelemelerde Bulundu

Vali Aktaş, Atikhisar Barajı ve Sarıçay Güzergahında İncelemelerde Bulundu
Vali Aktaş, Atikhisar Barajı ve Sarıçay Güzergahında İncelemelerde Bulundu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 513 kez okundu.
Advert

 

Vali İlhami AKTAŞ, yağan yağmur ve kar sularının erimesi ile taşkın olma ihtimaline karşı alınacak tedbirler kapsamında Atikasar Barajı ve Sarıçay güzergahında incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çanakkale merkez ilçe içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı'nda incelemelerde bulunan Vali İlhami AKTAŞ’a, DSİ 252. Şube Müdürü Murat Lütfü GÜLDOĞAN tarafından barajın teknik özellikleri, bakımı, kontrolü, güvenliği ve barajda oluşacak suyun debisi hakkında bilgi verildi.

Atikhisar Barajının, ilimize içme suyu sağlama, sulama ve muhtemel taşkınları önleme konularında büyük önem arz ettiğini vurgulayan Vali İlhami AKTAŞ, baraj sahasında görev yapan personele kolay gelsin diyerek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ardından Saraycık köprüsü ve Sarıçay güzergahında incelemelerde bulunan Vali İlhami AKTAŞ, Sarıçay’ın taşkın sınırları ve taşkın olabilecek riskli yerler ile taşkın riskine karşı alınacak önlemler hakkında DSİ 252. Şube Müdürü Murat Lütfü GÜLDOĞAN ve yetkililerden bilgi aldı.

Vali İlhami AKTAŞ’ın Atikhisar Barajı ve Sarıçay güzergahındaki incelemelerine Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Handan Serap ÖZYAYLA KENAR, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Celil SEZGİN ve AFAD Müdürü İbrahim TARI da eşlik etti.