Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ Kariyer Merkezi Toplantısı Gerçekleşti

ÇOMÜ Kariyer Merkezi Toplantısı Gerçekleşti
ÇOMÜ Kariyer Merkezi Toplantısı Gerçekleşti Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1113 kez okundu.
Advert

ÇOMÜ Kariyer Merkezi (Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun İlişkileri Koordinatörlüğü) 2021-2022 Bahar Yarıyılı planlama çalışmaları kapsamında yeni yılın ilk koordinasyon toplantılarını ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten’in katılımları ile gerçekleştirdi.

ÇOMÜ KARİYER MERKEZİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Rektörlük Senato salonunda iki ayrı oturumda gerçekleştirilen toplantıya; Akademik birimlerdeki Kariyer Merkezi temsilcileri ve bahar döneminde Kariyer Planlama dersini verecek akademik personel katıldı. Gerçekleştirilen toplantılarda ÇOMÜ’nün hedefleri doğrultusunda yeni dönemde yapılması gerekenler konuşuldu.

Kariyer Planlama dersi ile farkındalık kazanan öğrencilerimizin düzenlenebilecek fuar, söyleşi, yarışma vb. diğer kariyer etkinlikleri ile de desteklenmesi gerektiğini belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten; bu etkinliklere ÇOMÜ Mezunlarının katılımının büyük önem taşıdığının altını çizdi ve mezunlar için çevrimiçi ve imkânlar ölçüsünde yüz yüze mezun buluşmaları gerçekleştirilmesinin gerekliliğine dikkat çekti.

2021-2022 Bahar Yarıyılında her akademik birimin kendi içerisinde öğrencisi ve mezununa özel olarak en az birer kariyer etkinliğinin-buluşmasının yapılması kararının alındığı toplantıda, kariyer planlama dersi ile ilgili olarak da 2022-2023 eğitim öğretim dönemi için yürütülmesi gereken çalışma takvimi netleştirildi.

Toplantılar, Kariyer Merkezi akademik birim temsilcileri ve bölümlerinde kariyer planlama dersini verecek hocaların dilek ve temennileri ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #kariyermerkezi #toplantı #çomürektöryardımcısı #pelinkanten #yerel #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaynağında Atıkları Ayrı Toplama Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Kaynağında Atıkları Ayrı Toplama Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
AK Parti’den Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
AK Parti’den Cumhuriyet Bayramı Kutlaması