Advert
Advert
Advert

NEONATOLOJİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI

NEONATOLOJİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI
NEONATOLOJİ UZMANI GÖREVE BAŞLADI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 661 kez okundu.
Advert

Yenidoğan Yoğun Bakım (Neonatoloji) Uzmanı Dr. Müge Üstkaya Sungur Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde görevine başladı. Geçtiğimiz hafta ataması yapılan uzman, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde hasta kabulüne başladı.

2010 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan hekimimiz 2017 yılında Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı ihtisasını tamamladı. 2021 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde Neonatoloji yan dal eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Müge Üstkaya Sungur 7 Şubat 2022 Tarihi itibariyle Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde görevine başladı.

Çanakkale’de  ve Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde çalışmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Yenidoğan Yoğun Bakım (Neonatoloji) Uzmanı Dr. Müge Üstkaya Sungur “Bebeğini kucağına alacağı o mucize doğum anının hayalini kurarken tüm anne ve baba adaylarının en büyük dileği elbette ki bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gözlerini açmasıdır. Ancak doğum her ne kadar doğal ve fizyolojik bir olay olsa da her şeyin yolunda gittiği bir gebelikte bile bazen sorun yaşanabilmektedir. İşte bu tür durumlarda, doğum anında ya da sonrasında oluşabilecek tüm sağlık sorunlarına, Yenidoğan yani Neonatoloji uzmanları müdahale etmektedir.” Dedi.

1 transport 25 donanımlı küvöz ve 8 mekanik ventilatör bulunan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde alanında uzman ve tecrübeli 18 hemşire görev yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #mehmetakifersoydevlethastanesi #neonatolojiuzmanı #mügeüstkayasungur #yerel #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti