Advert
Advert
Advert

AKÇANSA GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLENDİ

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk Meslek Tanıtım Günü Akçansa Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlendi.

AKÇANSA GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLENDİ
AKÇANSA GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLENDİ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 770 kez okundu.
Advert

Program açılışı lise müzik bölümü öğrencilerinin müzik dinletisi ile başladı. Düzenlenen programa Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cengiz YILMAZ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Evren KARAYEL GÖKKAYA,  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur TÜRKMEN, Girişimci Derya GÖĞÜSGEREN ve Grafiker Süha PARMAKSIZ katılım sağladılar.

AKÇANSA GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDE İŞKUR MESLEK TANITIM GÜNÜ DÜZENLENDİ

Program Sayın Evren KARAYEL’in söyleşiyle başladı. Öğrenim hayatında sanata dair ilgisinin her zaman yüksek olduğunu söyleyen KARAYEL, ilk ve ortaöğretim hayatında karşısına çıkan kaliteli öğretmenlerinin kendisi için büyük bir şans olarak gördüğünü söyledi. Doğru yönlendirmelerin doğru mesleği seçmede ve kişinin kendini keşfetmedeki önemine değinen Evren KARAYEL, mimarlık kazanmış olmasına rağmen Trakya Üniversitesi Resim Bölümünü tercih ettiğini ifade etti. Evren KARAYEL, hayatta gençlere tavsiye olarak ise “Kendi formüllerinizi yazmaktan çekinmeyin” dedi.

Program Prof. Dr. Uğur TÜRKMEN konuşmasıyla devam etti. Uğur TÜRKMEN, “Çok iyi bir bağlama çalan babanın” öğrencisi olduğunu dile getirdi. Eğitim hayatında tekrarların olduğunu, bu dönemde farklı iş tecrübelerinin olduğunu ekledi. Müzik hayatında önemli olanın öğretmen olduğuna dikkat çeken Uğur TÜRKMEN , “ Üniversite aramayın, hoca arayın.” şeklinde öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Program Girişimci Derya GÖĞÜSGEREN ve Grafiker Süha PARMAKSIZ’ın söyleşileriyle devam etti. Derya GÖĞÜSEREN e-ticaret işine atıldığında dikiş bilgisinin olmadığını ancak bu alanda gayret ederek işi öğrendiğini dile getirdi. Tek bir şey yerine farklı donanımlarla zenginleşmenin önemine dikkat çekti. Süha PARMAKSIZ ise Atatürk Üniversitesi gazetecilik okuduğunu ancak alan-bölüm gereği sürekli tasarımla ilgilendiğini ve bu alanda kendini geliştirdiğini belirtti. Dijital dünyada yer almak için dil bilmenin de önemine değinen Süha PARMAKSIZ kendisine ait bir edebiyat dergisi de yayımladığını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ kapanış konuşmasında katılımcılara ve müzik dinletisi yapan öğrencilere teşekkürlerini iletti. Program lise öğrencilerinin müzik ziyafetiyle sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #işkurçankkale #işkurmüdürü #mehmetuğuryavuz #meslektanıtımgünü #eğitim #öğretim #gündem #yerel #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti