Advert
Advert
Advert

ÇTSO HEYETİ SOFYA'DA RESMİ TEMASLARDA BULUNDU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti 2022 yılında Sofya’da gerçekleştirilmesi planlanan işbirliği ve tanıtım faaliyetleri için Sofya’da resmi temaslarda bulundu.

ÇTSO HEYETİ SOFYA'DA RESMİ TEMASLARDA BULUNDU
ÇTSO HEYETİ SOFYA'DA RESMİ TEMASLARDA BULUNDU Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 434 kez okundu.
Advert

ÇTSO Heyeti ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Rezidansı’nda Büyükelçi Sayın Aylin Sekizkök Sofya Ticaret Müşavirleri Sayın Sinem Taştan ve Okan Pakbeşe ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

“ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN SOFYA’DA KULLANDIĞI ODANIN TEFRİŞATINA ÇTSO’NUN VERDİĞİ DESTEK BİZLERİ BİR KAT DAHA DUYGULANDIRDI”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Sayın Aylin Sekizkök; “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugün burada bulunduğumuz binada 27 Ekim 1913’te Binbaşı unvanı ile Sofya Askeri Ataşeliği görevine atandı. Burada kaldığı yaklaşık bir yıllık süre zarfında ülkesi için gösterdiği birçok stratejik başarı ile kısa sürede herkesin sevgi ve saygısını kazandı. 29 Ekim 1914’te başlayan savaş ile beraber derhal Çanakkale’ye tayinini talep etti ve oradaki tümenin başına geçti. Dolayısıyla bu anlamda Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak Atatürk tarafından kullanılan odanın tefrişatına verdiğiniz destek bizleri bir kat daha duygulandırdı. Şehitler diyarı Çanakkale’mizin hepimiz için yeri ayrı. Oda’nız tarafından 2022 yılı içinde gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlere Büyükelçilik olarak memnuniyetle tam destek veriyoruz. Ticaret Müşavirlerimiz zaten sizlerle bir süredir istişare halinde; işbirliği içerisinde güzel çalışmalar gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Ekşi; “Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği Rezidansı’nda bugün sizlerle beraber olmaktan mutluyuz. Gösterdiğiniz misafirperverlik için Heyetimiz adına öncelikle teşekkürlerimi arz ediyorum. ÇTSO Yönetim Kurulu olarak, tüm üyelerimizin ticari faaliyetlerini geliştirici çalışmalar yürütüyor ve planlıyoruz. Sofya Ticaret Müşavirlerimizin desteği ve öngörüleri bizler için çok kıymetli. İnşallah sizlerin de destekleriyle 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren Sofya’da güzel çalışmalar hayata geçireceğiz.”

Görüşmenin ardından Atatürk tarafından Sofya’da görev süresince kullanılan ve müze haline getirilecek olan oda ziyaret edildi. Ziyaret, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Ekşi’nin Büyükelçi Sayın Aylin Sekizkök’e 57. Alay Tablosu takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çtso #sofya # #sofyabüyükelçiliği #toplantı #gazimustafakemalatatürk #görüşme #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’lü Akademisyenler En Etkili Bilim İnsanları Listesinde
ÇOMÜ’lü Akademisyenler En Etkili Bilim İnsanları Listesinde
Azerbaycan’ın Karabağ Mutfak Kültürü Konulu Konferans Gerçekleşti
Azerbaycan’ın Karabağ Mutfak Kültürü Konulu Konferans Gerçekleşti