Advert
Advert
Advert

Son Bin Yılda Seyyahların Gözünden Çanakkale ve Troya Kitabı

Son Bin Yılda Seyyahların Gözünden Çanakkale ve Troya Kitabı
Son Bin Yılda Seyyahların Gözünden Çanakkale ve Troya Kitabı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 417 kez okundu.
Advert

 

Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN, yaklaşık dört yılda tamamladığı çalışmalar sonucu, alanında uzman geniş bir ekip ile birlikte yazılan “A Journey To The Homeric Landscape: Troy” adlı kitabı takdim etmek için Vali İlhami AKTAŞ’ı makamında ziyaret etti.

 

Vali İlhami AKTAŞ, Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN ile bir süre görüşerek sohbet etti.

 

Ziyarette Troya Kazıları Başkanı Prof. Dr. Rüstem ASLAN, Homeros’un destanlarında bahsettiği Troya kentini bulmak ve araştırmak için yola çıkan seyyahların izlenimlerinin, doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “A Journey To The Homeric Landscape: Troy” kitabı hakkında Vali İlhami AKTAŞ’a detaylı bilgi verdi.

 

Yazımında daha önce araştırmacıların kolaylıkla erişemeyeceği çok sayıda birincil kaynak materyalden yararlanılan, öğretim üyesinden, lise öğrencisine kadar herkes tarafından kolaylıkla okunabilecek bir referans kitabı olacak şekilde yazılan , antik Troya'dan günümüze kadar kent ve bölge hakkında yazılanlar, çizilenler, gözlemlenenler ve algılanan önemli belgelerin doğru ve eksiksiz bir biçimde anlatıldığı “Homeros’un Coğrafyasına Seyahat: Troya (A Journey To The Homeric Landscape: Troy) adlı kitabı Vali İlhami AKTAŞ’a takdim eden Prof. Dr. Rüstem ASLAN, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale’mizin uluslararası tanıtımına katkı sunacak böyle güzide bir eseri kazandırdığı için Prof. Dr. Rüstem ASLAN’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #troyakitabı #troyakazılarıbaşkanı #rüstemaslan #ziyaret #haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı