Advert
Advert
Advert

2 Kitap 1 Bilet Etkinliği Gerçekleştirildi

ÇOMÜ Sosyal Gönüllüleri tarafından düzenlenen 2 Kitap 1 Bilet Etkinliği Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Troia Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

2 Kitap 1 Bilet Etkinliği Gerçekleştirildi
2 Kitap 1 Bilet Etkinliği Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1179 kez okundu.
Advert

Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten, Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan etkinlik, Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın açılış konuşması ile devam etti.

Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın konuşmasında:

“Biz 2019’dan bugüne kendimize Sosyal Gönüllüler ismini vererek Ezine Meslek Yüksekokulunda başladığımız çalışmalarımızı Rektörümüz Prof. Dr. Sedat Murat’ın teşvikiyle merkez kampüse taşımış bulunmaktayız. Bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar 50 köy okuluna destek sağlayarak dayanışma ve yardımlaşma ruhunu tohumdan fidana taşımaya hedeflemekteyiz.

ÇOMÜ Sosyal Gönüllüleri olarak bugüne kadar, köy okullarına kırtasiye desteği, bot-mont desteği, boya ve tadilat desteği, kütüphane oluşturma ve iyileştirme desteği gibi birçok kampanyaya imza atarak Çanakkale’de köy okullarına koşarak desteğe giderken bizden destek bekleyen köy okullarına da ulaşmayı başarmış bulunmaktayız.

Bugün, Kumkale Ortaokulu’ndaki miniklerin kavuşmayı beklediği kitapları 2 kitap 1 bilet kampanyası ile tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi ve etkinliğe katkı sunanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

ÇOMÜ BUTİK; Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Prof. Dr. Pelin Kanten etkinlikte yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Bugünkü sosyal sorumluluk etkinliğimizin devamının gelmesini ümit ediyorum. Üniversite olarak neler yapabiliriz bunları daha geniş kapsamlı düşünmeliyiz.