Advert
Advert
Advert

Biga Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı Hizmette

Biga Devlet Hastanesi’nde kurulan ‘Uyku Laboratuvarı’tüm halkımıza hizmet vermeye başladı.

Biga Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı Hizmette
Biga Devlet Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı Hizmette Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 682 kez okundu.
Advert

Uyku Laboratuvarının birçok hastalığın tedavisi konusunda önemli bir merkez olduğunu belirten Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Burhan AKBAŞ , “İnsan hayatının yaklaşık üçte biri uykuda geçmektedir. Yapılan çalışmalar sağlıklı bir uykunun önemini ve bozukluklarının pek çok hastalıkla ilişkisini ortaya koymaktadır. Uyku bozuklukları yaşam kalitesine etki eden önemli bir sağlık sorunudur. Kısa bir süre önce kurulum çalışmalarına başlamış olduğumuz Uyku Laboratuvarı tamamlanmış olup, haklımıza hizmet veremeye başlamıştır,dedi.

KBB Uzmanı Op.Dr.Adil ÜSTÜN’ün sorumlu hekim olarak görev aldığı Uyku Laboratuvarında uyku ile ilişkili hastalıkların tanısının konulup tedavisi yapılacaktır.

KBB Uzmanı Op.Dr.Adil ÜSTÜN yaptığı açıklamada; Özellikle tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabilen başta Uyku apnesi, horlama, huzursuz bacak sendromu, REM uykusu davranış bozukluğu, uyurgezerlik, gibi birçok uyku ile ilişkili hastalıkların tedavilerinin de yapılacağını ve  İlçemizde  aktif olarak çalışan uyku merkezi olmaması nedeni ile hastaların  başka merkezlere gitmek zorunda kaldığına değinerek,Uyku hastalıkları ile ilgili hastalarımızın başka merkezlere gitmelerine gerek kalmadan, alanında uzman kişiler tarafından  ve gelişmiş teknoloji ortamında,ev konforunda  24 saat süreyle izlenerek tanı ve tedavileri yapılacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #bigadevlethastanesi #uykulaboratuvarı #remuykusu #davranışbozukluğu #uykuhastalıkları #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
  Çanakkale Ziraat Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Deniz’i Ziyaret Etti
Çanakkale Ziraat Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Deniz’i Ziyaret Etti
ÇOMÜ Hastanesinde Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitimi Verildi
ÇOMÜ Hastanesinde Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitimi Verildi