Advert
Advert
Advert

Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı Gerçekleştirildi

Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı Gerçekleştirildi
Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 741 kez okundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Çanakkale Valiliği himayesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TÜROB, Medikal Turizm Derneği ve Kolin Hotel iş birliğinde Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kolin Otel’de düzenlenen alternatif turizm alanlarının ve ürünlerinin geliştirilmesine, turizmin verimliliğinin arttırılmasına yönelik Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı’na; AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat YILMAZ, Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzman Dr. Sinan İBİŞ, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur YAVUZ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir ÇELEN, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ,  GMKA Genel Sekreteri Abdullah GÜÇ, TKDK İl Koordinatörü Hasan İSKENDER, Türkiye Otelciler Birliği Çanakkale Temsilcisi Mehmet SATAR, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Yöresel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet ÇELİK, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Nilgün GÖKSER, ÇOMÜ temsilcileri, belediye temsilcileri, turizm sektöründen otelciler ve seyahat acenteleri ile sağlık sektörü yöneticileri katıldı.

 

Vali İlhami AKTAŞ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına Alper YANCAR ve Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzman Dr. Sinan İBİŞ tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlayan çalıştayda AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN’ın mesajı okundu.

 

Uzm. Dr. Sinan İBİŞ moderatörlüğünde devam eden Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayında; Çanakkale’nin ve bölgenin turizm yönünden güçlü ve zayıf yönleri, gelen turistlerin ihtiyaçları, turizm kapasitesinin geliştirilmesi için neler yapılması gerektiği, alternatif turizm potansiyeli, ön plana çıkarılması gereken değerler ve bunlar için kurum ve kuruluşlara düşen görevler değerlendirildi.

 

Çanakkale’nin turizmine konu edilebilecek dinamikler; bu dinamiklerle birlikte değerlendirilecek alanlar, ürünler, uygulamalar ve deneyimlerin değerlendirilmesi ile bölgesel turizmin kalkınması ve başarı alanlarına dönüştürülmesi hususlarının da görüşüldüğü Anadolu’ya Yolculuk Çalıştayı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #akpartiçanakkalemilletvekili #jülideiskenderoğlu #türob #medikalturizmderneği #çalıştay #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi