Advert
Advert
Advert

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Medya Tanıtım Etkinliği 1915 Çanakkale Köprüsü’nde Gerçekleştirildi

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Medya Tanıtım Etkinliği 1915 Çanakkale Köprüsü’nde Gerçekleştirildi
57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Medya Tanıtım Etkinliği 1915 Çanakkale Köprüsü’nde Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 840 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, 10 Nisan'da Bodrum'dan başlayarak 1303 kilometre yol kat edildikten sonra 17 Nisan'da İstanbul'da sona erecek, dünyanın en önemli profesyonel takımlarının, Dünya ve Olimpiyat madalyalı sporcular ile Türk sporcular ve genç yeteneklerin yer alacağı 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun, Çanakkale etabı medya tanıtım etkinliği 1915 Çanakkale Köprüsü geçilerek gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 10-17 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, Çanakkale etabının Medya tanıtım etkinliğine; Vali İlhami AKTAŞ, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU, Lâpseki Kaymakamı Dr. Fatih ÇELİKKAYA, Eceabat Kaymakamı Mustafa ÇİFTÇİLER, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp YILMAZ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman ARICIOĞLU, Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, ilgili kurum personelleri, sporcular ve basın mensupları katıldı. 

1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçilmesinin ardından Alın Gişeleri alanında yapılan törende Vali İlhami AKTAŞ ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Vali İlhami AKTAŞ yaptığı konuşmada, 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Türkiye’nin ve Çanakkale’nin tanıtımına büyük katkılar sağlayacağını belirterek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür edip, katılacak tüm sporculara başarılar diledi.

Konuşmalarından ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU, Vali İlhami AKTAŞ’a günün anısına bir madalya takdim etti.

Ardından Vali İlhami AKTAŞ ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin MÜFTÜOĞLU tarafından Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer KALKAN ve Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman ARICIOĞLU’na desteklerinden dolayı plaket verildi.