Advert
Advert
Advert

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, Çanakkale ili genelinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR
ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 864 kez okundu.
Advert

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, "Sağlıkta dönüşüm programı ile hayata geçirilen yatırımlar ilimizde tüm alanlarda yükselmeye devam ederken, insan gücü, hasta bakımı ve kaynakların etkin kullanılması konusunda çalışmalarımız titizlikle sürüyor.

Sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan Avrupa’da yaygın olarak kullanılan HIMSS STAGE 6 (Health care Information and Management Systems Society) Belgesine, sahip olan hastanelerimizin sayısı 3’e yükselmiştir.

ÇALIŞMALAR SON SÜRAT SÜRÜYOR

EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak ilimizde ilk tescillenen Ayvacık Devlet hastanemizden sonra, kısa bir süre önce Yenice ve Ezine Devlet hastanelerimiz de gerekli olan çalışma ve donanımı sağlayarak EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane unvanını almışlardır.

Halkımıza en iyi kalitede hizmet sunarak, Bilgi teknolojilerinin sağlık hizmeti sunumunda güvenli ve etkin kullanımını hedefleyen sağlık tesislerimiz, gerekli süreçleri tamamlamak için çalışmalarına halen hız kesmeden devam etmektedir.  

HIMSS, kendine başvuruda bulunan hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirerek, geldikleri seviyeyi tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart modelini (1 ile 7 arası) kullanmakta ve dijital süreçlerini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise ödüllendirmektedir.

Bu kapsamda HIMSS Türkiye Yetkili Kuruluşu Ekibinin ilimizde bu süreçleri takibi ve yapmış olduğu online ziyaretler neticesinde Ayvacık, Yenice ve Ezine Devlet Hastanelerimiz ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerlerini aldı.

Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan DİJİTAL ARŞİV uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı KAĞITSIZ HASTANE uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve GÜVENLİ TEDAVİ sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin HASTAYA AYIRDIĞI VAKTİN ARTMASI ile bakım ve hizmet kalitesini artarak hasta memnuniyetini sağlamaktadır.

İlimizde bulunan diğer hastanelerimizin de bu çalışmaları uygun şartları oluşturarak yürütmeye devam ediyor en kısa sürede vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti verilmesini sağlayacağına inandığımız dijital çalışmalar ve buna benzer çalışmalarımız devam etmektedir

Söz konusu belgeyi almak için bu süreçte ve pandemi döneminde sağlık tesislerimiz gerekli şartların sağlanmasındaki tüm çalışmalara destek veren, bu işe gönlünü veren, emeği geçen yöneticilerimizi ve hastanelerimizin tüm birimlerinde çalışan değerli çalışma arkadaşlarımızı, kutluyor ve yürekten teşekkür ediyoruz.” ifadeleri yer aldı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkaleilsağlıkmüdürlüğü #çalışma #poliklinik #yenice #ezine #ayvacık #hastane #dijital #emramhımss #sağlık #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı