Advert
Advert
Advert

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 6. Etabı 57’inci Alay Şehitliğinde Tamamlandı

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 6. Etabı 57’inci Alay Şehitliğinde Tamamlandı
57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 6. Etabı 57’inci Alay Şehitliğinde Tamamlandı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 601 kez okundu.
Advert

 “Tarihe ve Doğaya Saygı” temasıyla 14 ülkeden 25 takım ve toplam 156 sporcunun mücadele ettiği, Türkiye’nin dünya çapındaki en prestijli spor organizasyonları arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun 205 kilometrelik Edremit- 57’inci Alay Şehitliği arasındaki 6. etabı tamamlandı.

“Mega Proje” 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek Egeden Trakya’ya ilerleyen kıtalararası dev organizasyon 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu; Küçükkuyu’dan, Ayvacık Assosa, Ezine’den, Troya Müzesi ile Troya Ören yerine, 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek kıtaları aşıp Gelibolu Tarihi Alanın Çanakkale Boğazı’na karşı duran dik yamaçlı kıyıları, girintili çıkıntılı koyları ve uzun kumsallarına bakan yollarında, Çanakkale’mizi dünyaya tanıttı.

Gelibolu Yarımadası ile Çanakkale Boğazı ve Saros Körfezi kıyısında karşı karşıya gelen Uluslararası bisikletçiler, Ayvacık-Ezine-Çanakkale-Lapseki 1915 Çanakkale Köprüsü-Eceabat güzergahını takip ederek, 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun  6. Etabını 57. Alay Şehitliğinde tamamladılar.