Advert
Advert
Advert

Çanakkale Kara Savaşları’nın 107. Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Rahmetle Anıldı

Çanakkale Kara Savaşları’nın 107. yıl dönümü anma törenleri kapsamında Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törenle şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıldı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 107. Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Rahmetle Anıldı
Çanakkale Kara Savaşları’nın 107. Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Rahmetle Anıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 474 kez okundu.
Advert

Şehitler Abidesi'ndeki tören Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY’un Türkiye Cumhuriyeti adına Anıta çelenk sunmasıyla başladı.

Vali İlhami AKTAŞ,  1. Ordu Komutanı Korgeneral Kemal YENİ, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominic CHİLCOTT, Yeni Zelanda Gaziler Bakanı Meka WHAİTİRİ, Avustralya Ankara Büyükelçisi Miles ARMİTAGE ile çok sayıda yerli ve yabancı davetlinin  katıldığı törende;  saygı duruşu ve tören kıtası tarafından saygı atışı yapılmasından sonra İstiklal Marşı eşliğinde göndere Türk Bayrağı çekildi.   

Törende; Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, günün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmaların ardından Türk ve yabancı askerlerin kara savaşları zamanında yazdıkları mektupları okundu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Çanakkale Cephesi'nde şehit düşen Kahraman Şehitlerimiz için dua edildi.