Advert
Advert
Advert

Çanakkale Gastro Festivali Çalışmaları Başladı

Yerli ve yabancı turistlere ve sunulabilir gastronomiye yönelik Çanakkale’nin gastronomi ürünlerinin ön plana çıkarılması amacıyla Çanakkale’de düzenlenecek olan “Çanakkale Gastro Festivali” kapsamında turizm iş birlikçileri Vali İlhami AKTAŞ’ı ziyaret etti.

Çanakkale Gastro Festivali Çalışmaları Başladı
Çanakkale Gastro Festivali Çalışmaları Başladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 455 kez okundu.
Advert

İl Kültür Turizm Müdürü Murat YILMAZ, ÇOMÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa BOZ, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya ÜZEN, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Semih TOPRAK, Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Nilgün GÖKSER, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO) Başkanı Ümit Cihan MÜŞTERİOĞLU ve Çanakkale Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan ELVER’in bulunduğu ziyarette 8-10 Eylül 2022 tarihleri arasında Çanakkale Halk Bahçesinde “Denizden Festival Çıktı” sloganıyla düzenlenmesi planlanan “Çanakkale Gastro Festivali”ne ilişkin Vali İlhami AKTAŞ’a bilgi verildi.

Çanakkale’nin marka şehir olarak dünya çapında tanıtılması ve Çanakkale’nin gastronomi değerlerinin öne çıkarılması amacıyla düzenlenecek olan “Çanakkale Gastro Festivali”nde emeği geçenlere teşekkür eden Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Valiliği olarak Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması için yapılan tüm çalışmalar için turizmcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz diye belirtti.

Ziyarette bulunan turizm iş birlikçileri, Çanakkale’nin tanıtımı için verdiği desteklerden dolayı Vali İlhami AKTAŞ’a teşekkür ettiler.

GMKA, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret Borsası, ÇATOD, ÇTSO, ÇOMÜ Turizm Fakültesi, ÇOMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, GastroKale Yöresel ve Etnik Mutfaklar Derneği, Geyikli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Çanakkale Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği, Human 17 Derneği ve Çanakkale Gastronomi Derneği temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Çanakkale Gastro Festivali” ile Çanakkale’nin gastronomi anlamında ürün zenginliğinin ulusal ve uluslararası anlamda tanıtımına katkı sağlanması planlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #gmka #çatod #çtso #çomüturizmfakültesi #çomügastronomi #çanakkalebelediyesi #çanakkalegastrofestivali #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor