Advert
Advert
Advert

Çanakkale Valiliğinde Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Valilik binasında, 2022 Afet Tatbikat Yılı planlamaları kapsamında, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde Valilik birimlerinde görevli tüm personelin katılımıyla deprem anı ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Çanakkale Valiliğinde Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı
Çanakkale Valiliğinde Deprem Anı ve Tahliye Tatbikatı Yapıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 603 kez okundu.
Advert

 

Deprem anı alarmlarının çalması ile başlayan tatbikatta, deprem sırasında hayati öneme sahip olan çök-kapan-tutun pozisyonu alan Valilik binasında görevli personeller, tehlike geçti alarmının ardından güvenli tahliye protokollerine uygun olarak binadan tahliye edildi. Binadaki görevli personel valilik bahçesi acil toplanma alanında toplanması ile birlikte tatbikat sona erdi.

Tatbikatı izleyen ve bir açıklamada bulunan Vali İlhami AKTAŞ, “İçişleri Bakanlığımızca 2022 yılı 'Afet Tatbikat Yılı' olarak belirlendi biz de bu kapsamda doğal afetlere hazırlık ve farkındalık düzeyimizi arttırmak amacıyla Valilik binasında bir tatbikat gerçekleştirdik” dedi.

Herhangi bir doğal afetle karşılaşıldığında hazırlık seviyesinin en üst düzeyde olmasının önemine değinen Vali İlhami AKTAŞ, “Depremi engelleyemeyiz ancak alacağımız tedbirlerle can ve mal kayıplarını azaltabiliriz. Allah, gerçeğini yaşatmasın, tüm afetlerden korusun” diye konuştu.