Advert
Advert
Advert

Kazdağları’nın altını tescili aldı

Kazdağları’nın altını tescili aldı
Kazdağları’nın altını tescili aldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 389 kez okundu.
Advert

Geçmişi Cumhuriyet tarihine dayanan Bayramiç Zeytinyağı, Bayramiç Ziraat Odası’nın girişimleri ile Coğrafi İşaret Tescilini aldı. Böylece; Bayramiç Beyazı, Bayramiç Elması, Bayramiç Tahin Helvası’nın ardından ilçenin 4. Coğrafi İşaretli ürünü de zeytinyağı oldu. İlçenin sahip olduğu iklim koşulları, toprak yapısı ve su kaynakları sebebi ile de lezzet bakımından farklı özelliklere sahip zeytinyağı Kaz Dağlarının yeşil altınını sofraların baş tacı yapacak.

 

Bayramiç Zeytinyağı, Bayramiç Ziraat Odası’nın girişimleri ile bugün itibari ile Coğrafi İşaret Tescilini aldı Ayırt edici aroma bileşenleri ile Kaz Dağları’nın meyvelerinin de tadını içeren Bayramiç Zeytinyağı bu özellikleri ile bölgenin diğer zeytinyağlarından ayrılıyor.

Bayramiç Zeytinyağı ilçenin sahip olduğu iklim koşulları, toprak yapısı ve su kaynakları sebebi ile de lezzet bakımından farklı özelliklere sahip.

 

KAZDAĞLARININ YEŞİL ALTINI

Bayramiç Beyazı, Bayramiç Elması, Bayramiç Tahin Helvası’nın ardından ilçenin 4. Coğrafi İşaretli ürünü Kaz Dağlarının yeşil altınını sofraların baş tacı yapacak.

 

“BAYRAMİÇ ZEYTİNYAĞI TANINABİLİRLİĞİNİ BU TESCİLLE İSPATLADI”

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan; konuya ilişkin yaptığı açıklmada; “ Bayramiç Zeytinyağı Coğrafi İşaret Tescili İlçemize hayırlı olsun. Çanakkale'mizin 9.Bayramiç'imizin 4. Coğrafi İşaretli ürünü üreticilerimize ilçemize bereketli kazançlar getirir inşallah. Rabbim çalışmalarımızın karşılığını almayı bizlere nasip etti. Bazı kişi ve kurumlar itiraz etse de Bayramiç Zeytinyağı tanınabilir değil dese de Bayramiç Zeytinyağı tanınabilirliğini bu tescille ispatladı. Geçmişi Cumhuriyet tarihine dayanan bir coğrafi işaretli bir zeytinyağıdır” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #bayramiçziraatodası #coğrafi #işaret #tescil #kazdağları #bayramiçziraatodasıbaşkanı #ismailpehlivan #zeytinyağı #bayramiçbeyazı #bayramiçelması #bayramiçtahinhelvası #haber #bayramiçzeytinyağı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
TROYA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ ÇANAKKALE'DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı
ÇOMÜ Hastanesi ISO Kalite Belgelerini Aldı