Advert
Advert
Advert

Engelli Gençler Yemin Ederek Asker Oldu

Vali İlhami AKTAŞ, Engelliler Haftası münasebetiyle Boğaz ve Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen “Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni”ne katıldı.

Engelli Gençler Yemin Ederek Asker Oldu
Engelli Gençler Yemin Ederek Asker Oldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 460 kez okundu.

Engelli gençlerimizin askerlik vazifesinin onurunu ve gururunu yaşayarak vatani görevlerini yapmak için Deniz Müzesi Komutanlığında düzenlenen Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’ne Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Belediye Başkan V. Birten SARIBAŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN,  Çanakkale Baro Başkanı Av. Soner AYDIN, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet MERMER, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkân, şehit aileleri, gaziler, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 39 engelli asker adayı 1 günlük temsili askerlik uygulaması sonucunda yeminlerini ederek hayallerini gerçekleştirdiler.

 

Yemin töreninin ardından Dnz. Er Ahmet AVCI tarafından okunan şiirin sonrasında Dnz. Er İbrahim ÇINAR tarafından yemin eden engelli erler adına günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı.

 

Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT tarafından yapılan konuşmanın sonrasında Vali İlhami AKTAŞ tarafından yemin eden engelli vatandaşlarımızın terhis belgeleri verildi.

 

Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni, temsili askerlik uygulaması sonucunda yemin eden engelli vatandaşlarımızla ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ve Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu konserinin ardından sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #engelli #asker #genç #tören #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama