Advert
Advert
Advert

Güney Marmara İlleri Bölgesel ASKOM Toplantısı Gerçekleştirildi

Güney Marmara İlleri Bölgesel ASKOM Toplantısı Gerçekleştirildi
Güney Marmara İlleri Bölgesel ASKOM Toplantısı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 616 kez okundu.
Advert

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 21 Bölge Merkezli ASKOM Organizasyon Şemasında 17’nci bölge içinde yer alan Güney Marmara İlleri “2022 Yılı 1. Bölgesel Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM)" toplantısı Vali İlhami AKTAŞ’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Toplantıya; Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanı Suat ÇOBAN, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. İlkay GÜLER, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan AKDUR, Çanakkale İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK, Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ, Balıkesir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir KESKİN, Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah ERAY, il sağlık müdürlüklerinin idarecileri, acil sağlık hizmeti veren tüm kamu, özel ve üniversite hastanelerinin yöneticileri katıldı.

 

2022 Yılı 1. Bölgesel Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyon toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Toplantıda; Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. İlkay GÜLER, Bursa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fevzi YAVUZYILMAZ ve Çanakkale İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan BAŞTÜRK tarafından birer konuşma yapıldı.

 

Yapılan konuşmaların ardından Çanakkale tanıtım filmi izlendi ve Çanakkale Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Huriye ÜNAL tarafından Güney Marmara Bölgesi illerinin Acil Sağlık Hizmetleri çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Toplantıda, 2021 yılı ve 2022 yılı ilk üç aylık verilerinin sunum eşliğinde karşılaştırılarak, sunulan acil sağlık hizmetlerinin verimliği, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevklerinin koordinasyonu, hastane acillerine yapılan müracaat sayıları, acil vaka müdahale istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikayetleri değerlendirildi.

 

2022 Yılı 1. Bölgesel Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyon toplantısı görüş ve önerilerin ardından son buldu.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #askom #güneymarmara #toplantı #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk Kültür Evi'nde Akran Buluşması Etkinliği
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı
Çocuk, Kukla ve Gençlik Tiyatrosu Çalışmaları Başladı