Advert
Advert
Advert

İl Başkanı Vahap Özsüer'in Basın Bildirisi

 İl Başkanı Vahap Özsüer'in Basın Bildirisi
 İl Başkanı Vahap Özsüer'in Basın Bildirisi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1606 kez okundu.

Gelecek Partisi İl Başkanı Özsüer, bir basın  bildirisi yayımladı.  Basın bildirisinde Özsüer şunları söyledi:

"Değerli basın mensupları ben öncelikle hepinize davetimize icabet edip basın toplantımıza katıldığınız teşekkürlerimi iletiyorum.

Sizlerle zaten belli aralıklarla ziyaretlerde programlarda ve dost sohbetlerinde bir araya geliyoruz.

Son günlerde yaşanan siyasi gelişmeler, özellikle Bayram vakti olmaması gereken, yaşanmaması gereken tatsız siyasi gelişmelerden dolayı bu basın toplantısını yapma zarureti doğdu.

Hepinizin malumu üzerine iktidar partisinin bayramlaşma merasiminde Çanakkale Öğretmenevinde, ben patronları diyorum sayın vekile, muhalefete,  bizlere, seçmenlere bazı hakaretlerde bulundu.

Bayram vakti yaşanmaması gereken bu muhabbetler için ben öncelikle tüm ülke kamuoyundan özür diliyorum.

Yakında maalesef iktidar kurmayları ekrana çıktığında çocuklarımızı ekrandan uzak tutalım diye bir uyarı çıkacak ekranın sağ alt köşesinde.

Siyasette nezaket diyoruz, ve bunu ısrarla tekrarlıyoruz. Kötü söz sahibine aittir. Bende aynı şekilde cevap verip ağzımı bozmayacağım. Çünkü biz genel başkanımızdan siyaseti öyle öğrendik.

İddiaların her birine tek tek tane tane cevap vereceğim ama öncelikle işin nasıl bu aşamaya geldiğini detaylıca anlatmakta da yarar görüyorum.

Yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcımız Sn. Doğan Demir’in Çanakkale ziyaret programına başlamadan önce Kepez beldesinde siz değerli basın mensupları ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelerek gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Ziyaret tarihinde de Çanakkale 1915 köprüsünün açılış törenine 2-3 günlük bir süre vardı.

Basın mensuplarına değerlendirmelerde bulunurken ben aynen şu cümleleri kurdum kayıtlarda da var dileyen açar tekrar tekrar izler. İfadelerim aynen bu şekilde;

 ‘iktidarın ülkeyi getirdiği durum ortada, 20 yıldır yağ kuyrukları ile benzin kuyrukları ile siyaset yapan iktidar maalesef şu an aynı durumu bize yaşatıyor. 18 Mart tarihinde Çanakkale’miz köprü açılışına ev sahipliği yapacak. 150 Yıllık hayal diyor sayın grup başkanvekili, biz önce bu köprünün yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İyi şeylere alkışlıyoruz elbette ki. Ama bu köprü ile birlikte inşallah  biz o köprüden iktidarı Marmara denizine gömeceğiz öyle de iddialı bir laf edeyim. Cümlelerini sarf ettim.

Genel Başkan yardımcımız da köprü için emeği geçen herkese teşekkür ediyor. Sadece yapılış usulü ile ilgili itirazı olduğunu ifade ediyor. Kendisi de bu köprü ak partinin son açtığı büyük yatırım olacak ifadelerini kullanıyor.

Görüldüğü üzere, ve AK Partililerin algı yaptığı üzere ben asla o konuşmamda bu iktidarı denize DÖKECEĞİZ DEMEDİM, DEMEM, DEMEYECEĞİMDE. Bizim kültürümüzde düşman denize dökülür. Ve bundan yüzyıl önce zaten Gazi Mustafa Kemal Atatürk denize dökülmesi gerekenleri bu topraklardan denize dökmüştür.

Konu tamamen bundan ibaret arkadaşlar.

Peki AK Parti ne yaptı? Sayın Turan ne yaptı?

İşte Gelecek Partisi İl Başkanı Vahap Özsüer,

AK Partilileri denize dökecek dedi. Diye günlerdir, aylardır algı yaptılar. Hatta birisi çokta ileri giderek hırçınlaşarak bu cümleleri kuran o köprüden geçerse haysiyetsizdir gibi haddini aşan bir ifade kullandı.

Yaptığı bu basın açıklaması nerede hazırlandı eline kim verdi gayet iyi biliyorum. Ama bu açıklamayı duyduktan hemen sonra yaklaşık 12 araç ve 30 kişilik parti mensuplarımız ile parti bayraklarımız ile köprüden konvoy halinde geçtik. Orada açıklamamızı da yaptık.

Köprünün yapımında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere herkese teşekkür ettik. Bizim köprüye değil, köprünün yapılış usulüne verilen geçiş garantisine karşı olduğumuzu köprünün gişelerinde de arkadaşlarımız ile kamuoyuna ve basına deklare ettik. Yine ediyoruz. Biz Gelecek Partisi olarak Çanakkale 1915 köprüsüne karşı değiliz, Otoyollara karşı değiliz. Havaalanlarına karşı değiliz. Verilen geçiş garantilerine karşıyız. Bakınız sayın Cumhurbaşkanı en son Rize Havalimanı açılışında , evet çok büyük bir iş yapıldı kutluyoruz, denizin ortasına dolgu ile havalimanı yapmak her devlete nasip olacak bir iş değildir. Ne dedi Sayın Cumhurbaşkanı uçaklar boş gidip geliyor bu Rize’lilere yakışmaz dedi. Yani yine verilen garantilere vurgu yaptı.

Velhasıl konu bundan ibaretti. Ben denize gömeceğiz dedim. Ama algı yönetimi yapanlar bunu tuttu denize dökeceğize çevirdi. Varsın yapsın zaten huyları bu. Algı siyaseti ile ayakta kalmaya çalışıyorlar. Ellerindeki bütün siyasi argümanlar tükendi. Varsın böyle ucuz argümanlar ile siyasetlerini devam ettirsinler. Halk onlara ilk seçimde zaten hak ettikleri cevabı verecek.

Yakın zamanda ise AK Parti Grup Başkanvekii Bülent Turan Milletvekili İskenderoğlu ve İl Başkanından oluşan bir heyet Gelibolu’dan Lapsekiye geçerken feribotu kullanmış. Bende bunu sosyal medyada gördüm ve herkes gibi benim de ilgimi çekti. Siyaset yapıyoruz arkadaşlar elbette böyle bir gol pası verilmiş bende bunu kullanacağım. Nasıl aynı şeyi ben yapsam onlar kullanacaklarsa bende tuttum bu fotoğrafı sosyal medya hesabımda paylaşarak altına ;

 

‘’KÖPRÜYÜ PAHALI BULAN FERİBOTA BİNSİN DEDİLER VE YAPTILAR. 6 DAKİKALIK GEÇİŞ YERİNE 25 DAKİKALIK GEÇİŞİ TERCİH ETMENİN TEK SEBEBİ VAR 200 LİRACIK’’ yazdım  ve bu da doğal olarak ülke kamuoyunda yer aldı. Bu haber niteliği taşıyor mu elbette taşıyor arkadaşlar. Yandaş basın dışında neredeyse tüm ulusal basında bu konu işlendi. Bu konuyu ilk gündeme getiren olarak elbette bizim partimizin ismi şahsımızın ismi geçmiştir. Yani bu siyasettir. Ama ALGI YÖNETİCİLERİNİN bu çok zoruna gitmiş olmalı ki bayramlaşmada adeta kin kustu. Nefret kustu.  Bu haberi yapanlara GERİZEKALI, BU KONUYU GÜNDEME GETİRENLERE İSE DANGALAK diye hakaret etti. Bu haberi yapan basın mensubu arkadaşlar vardır aramızda, ben Sayın Turan adına onlardan özürdiliyorum.

 

Gelelim bayramlaşma programında sarf edilen cümlelere;

Ne diyor SAYIN VEKİL;

CAHİL, ACEMİ BİR SİYASETÇİ, FACEBOOK HESABINA 'JÜLİDE İSKENDEROĞLU İLE BÜLENT TURAN VAPURLA GEÇTİ' DİYE HABER YAPMIŞ. Öncelikle şunu düzelteyim ben haber yapmıyorum. Ben gazeteci değilim. Ben bir siyasi partinin il başkanıyım. Acemi ise hiç değilim şimdi sizin yanınızda gezen yeni yetme siyasilerin saçındaki tel kadar siyasi tecrübem var. Öncelikle bunu böyle belleyin.

Aynı ifadelerin devamında ‘’ADAM CHP FİNOSU OLMUŞ CHP VEKİLLERİNE HABER TAŞIYOR’’ gibi çocukça, ergence bir ibare kullanarak ağzını daha da bozuyor. Ben bu konuda konuşmayacağım çünkü ağzımı gerçekten bozmak istemiyorum. Kötü söz sahibinindir diyorum sadece. Hakkımda söylediği tüm cümleleri misli ile iade ediyorum.

 

AMA BİZDEN TALEP ETTİKLERİ KOLTUKLARI ALAMAYAN UCUZ FETÖ ARTIKLARI BUNLAR BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL DİYOR.

İnsanları FETÖ Yaftası ile lekelemeye iyi alıştılar. Ama bu iş öyle kolay değil!

ŞİMDİ BURAYA TABİ DERİN BİR PARANTEZ AÇMAK GEREKİYOR.

Eğer Sayın Turan bu ifadelerinde beni kast ediyor ise,

Kendisine bizatihi AK Parti Genel Merkezi tarafından 2018 yılında verilmiş. Yani ne zaman 15 Temmuz hain darbe girişiminden 2 yıl sonra, MİT ile JİTEM ile devletimizin bütün istihbarat teşkilatlarından sorgulanmış bizzat TC Kimlik numaram olan bu belgeyi sizinle paylaşıyorum kendisi de aynı partinin halen grup başkanvekili alsın TC Numaramı tekrar sorgulasın bakayım benim FETÖ ile ilişiğim var mı yok mu?

Bakın ne yazıyor burada şu şu şu kimlik numaralı VAHAP ÖZSÜER, ‘’İLİŞİK KAYDINA RASTLANILMAMIŞTIR’’ Bak sayın Turan hodri meydan diyorum eğer BİZZAT AK PARTİ GENEL MERKEZİ Tarafından verilen bu belgeye güvenmiyorsan ve elinde başka bilgi belge var ise BENİM FETÖ İle EN UFAK ilişiğim olduğuna dair hemen yarın gidip savcılığa suç duyurusunda BULUNURSUN. BU BELGEDE DE YAZDIĞI GİBİ NE BENİM NE 1.DERECE YAKINLARIMIN FETÖ İLE BAĞLANTISI VARDIR. YANİ BEN ANAMIN AK SÜTÜ GİBİ TERTEMİZİM. ALIN SİZE GAZETE KÜPÜRLERİ BEN DEMİYORUM KENDİSİ DİYOR BUNU;

 

NE DİYOR; GÜLEN’İ AK PARTİ KURTARDI DİYOR.

Müddei iddiasını ıspatlamakla mükelleftir. Bak sayın Turan sen önce kendi etrafındaki FETÖCÜLERİN Hesabını ver sonra insanları FETÖ İLE YAFTALAMAYA KALK.

Şu an en yakınında gezen , kurumlara üst düzey yönetici olarak atadığınız isimlerin FETÖ ile bağlantısını sorgulayın bence, kimler altın sponsor olmuş o malum derneğe iyi araştırın. Kimler o derneklerde yöneticilik yapmış iyi araştırın. O derneklerde fink atanlar şu an sizin en yakınlarınızda dolaşıyor. O derneklere altın sponsor olmuş şu an senin sayende 15-20 bin maaş alan isimler var! BU İSİMLER KALKIYOR HER PAYLAŞIMINDA FETÖ BEBELERİ SIRA SİZE DE GELECEK DİYOR. SÖZDE KİNAYE YAPIYOR. SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN BE!

Bakın arkadaşlar hepimiz herkesi biliyoruz burası Çanakkale küçük yer;

FETÖ Artıkları derken Eğer sayın Turan partimizi kast ediyorsa bizim partimizde bir tane FETÖCÜ VARSA şimdiye kadar neden işlem yapmadınız?

Güç elinizde yetki elinizde. Hain girişimin ardından 6 yıl geçmiş. Hodri meydan diyorum. Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı olarak yüksek sesle söylüyorum kimse şahsıma ve partime FETÖ ile ilişikleri var diyemez! 

Özellikle FETÖ Meselesinde arkadaşlar sesimi yükseltiyorum varsa belge bilgi elinizde gidin kardeşim mahkemeye verin. Ama ben size somut belge gösteriyorum. Bunda ötesi varsa hodri meydan diyorum. BANA, ŞAHSIMA, AİLEME, PARTİME kim FETÖ yaftası yapıştırırsa tekraren söylüyorum yüksek sesle söylüyorum ÖNCE HADDİNİ BİLSİN, ETRAFINA ŞÖYLE BİR BAKSIN.

Bu belgeden öte belge bilgi var ise elinizde yarın mahkemeye vermezseniz siz Çanakkale siyasetinde iddiasını ispatlamayan vekil olarak tarihe geçeceksiniz. Takdir Çanakkale halkımızındır. FETÖ Meselesini burada kapatıyorum.

 

BİRDE ‘’BİZDEN TALEP ETTİKLERİ KOLTUKLARI ALAMAYAN’’ DİYE BİR İFADE KULLANMIŞ SAYIN TURAN ONA DA BİR PARANTEZ AÇMAKTA FAYDA VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Bakın herkes beni Turan ile kavga eden isim olarak biliyor Çanakkale kamuoyunda. Neden kavga ettiğimizi kaçınız biliyor? BU ZAMANA KADAR SUSTUYSAM EDEBİMDEN SUSTUM. Ama madem sayın Turan bu iddiaları dile getirdi o zaman herkes konuyu tüm detayları ile bilecek.

BAKINIZ YIL 2017 ÇANAKKALE TÜGVA’DA bayrak değişimi olacak. Ben de TÜGVA’yı bu şehirde kuran 7 kişiden birisiyim. Emeklerimiz ortada. Şimdi kalkıp tek tek onlardan bahsetmeyeceğim. Şunu yaptık bunu yaptık vs diye.

Kurucu İl Temsilcimiz Avukat Halil İbrahim Kahraman görevi devir etmek istedi. Yönetimdeki arkadaşlarımız arasından ben ve bir kardeşimizin İstanbul’a genel merkeze mülakata gitmesi hususunda karar kılındı. Ben gerek Çanakkale de yaptığımız istişarelerde gerekse ikili görüşmelerimizin hepsinde iş yükü anlamında zaten yoğun olduğumu böyle bir görevi kabul edemeyeceğimi hep ifade ettim. İstanbul’a da Genel Merkez tarafından davet edildik. Davete icabet ettik. Orada da Genel Başkan İsmail Emanet ile birebir mülakatlarımız oldu.

Bakın bu ifade ettiğim isimlerin hepsi yaşıyor. Sayın Turan gidip onlara da sorsun zaten sürecin böyle olduğunu kendisi de biliyor.

Ben genel başkanla yaptığım görüşmede de KENDİSİNE BİZATİHİ iş ve siyaset anlamında yoğun olduğumu Çanakkale TÜGVA İl temsilciliği görevinin benimle birlikte mülakata gelen yol arkadaşıma TEBLİĞİNİN daha uygun olacağını ifade ettim.

Mülakatlar yapıldı aynı gün şehre döndük. Ertesi gün o dönemin teşkilat başkanı şimdi ise TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu beyefendi beni arayarak görevin bana uygun görüldüğünü hafta sonu da genel kurul yapmamız gerektiğini tarafıma bildirdi. Bende hem kendisine hem de TÜGVA Genel merkezine duyduğum saygıdan dolayı ve görev istenmez verilir anlayışına inanan bir insan olduğumdan teşekkür ederek genel kurul çalışmalarına HIZLA başladım.

Bunu duyan ÇANAKKALE’NİN PATRONU Bu duruma çok sinirlenerek TÜGVA’yı şehirde kuran bizi bize sormadan atama mı olur diyerek küplere biniyor, Genel Kurulu iptal ettirmek için TÜGVA Mütevelli heyeti üyesi yakın arkadaşını arayarak genel kurulu ve başkanlık görevimin iptali için birçok girişimde bulunuyor. Nitekim PATRON’UN dediği oldu ve TÜGVA Genel merkezi beni arayarak genel kurulun ertelendiğini ifade etti.

Ben zaten herşeyden haberdar olmuştum. Ve PATRON’NUN Yaptığı haksızlığa suskun kalmayarak kendisi hakkında elbette söyleyecek sözlerim vardı ve bunları da hiç çekinmeden bir basın mensubu arkadaşımıza iletiyorum. Evet ağır ifadeler kullandığım için tekraren özür diliyorum o dönem ama ben zaten sayın vekili gidip ondan da özür diledim sadece bu konu için. Herkes bu dünyaya ona verilen görevi icra etmeye gelir ve bu dünyadan göçer gider. Önemli olan alnı dik yaşamak ve dik ölmektir. Bu lafları kendisine yetiştiren arkadaşımızı da zaten o dönem Allaha havale ettin.

Yani ben kimseden koltuk istemedim. Bana koltuk istemememe rağmen verilmek istendi.

Ama o koltuk ayak oyunları ile türlü ucuz girişimler ile alındığı için benim kendisi ile husumetim bundan ibarettir. Aramızda başkaca bir problem yoktur.

Ben katıldığınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz siyasetimize devam edeceğiz. Elbette yolumuz dikenli, ayağını seven gelmiyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum “ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #gelecekpartisi #vahapözsüer #basınbildirisi #toplantı #akparti #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi