Advert
Advert
Advert

BAŞKAN ÜZEN COĞRAFİ İŞARETİ TESCİL BELGESİ TAKDİM TÖRENİNE KATILDI

Bayramiç Zeytinyağı ve Lapseki Şeftalisi Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Takdim Töreni 15 Haziran 2022 tarihinde saat:16:30’da Türk Patent ve Marka Kurumunda gerçekleştirildi.

BAŞKAN ÜZEN COĞRAFİ İŞARETİ TESCİL BELGESİ TAKDİM TÖRENİNE KATILDI
BAŞKAN ÜZEN COĞRAFİ İŞARETİ TESCİL BELGESİ TAKDİM TÖRENİNE KATILDI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 845 kez okundu.

Törene Çanakkale’mizi temsilen AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Millet Vekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki AK Parti İlçe Başkanı Namık Ergin, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, Özel Kalem Müdürü Orçun Keskin, Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Bayramiç İlçe Tarım Müdürü İbrahim Çobanoğlu, Lapseki İlçe Tarım Müdürü Ali Kaçan, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Lapseki Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Bayramiç Ziraat Odası Meclis Başkanı Yücel Çayıroğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Üyesi ve S.S.Saçaklı Köyü Tarımsal Koop. Başkanı Natık Civir, S.S.Pıtıreli Köyü Tarımsal Kalkınma Koop. Başkanı Ramazan Algül, Bayramiç Zerdalilik Köyü Muhtarı Adem Örnek, Bayramiç Camikebir Mahallesi Muhtarı Nurettin Atmaca katıldı.

TÜRKPATENT Başkan V. Cemil Başpınar tarafından Coğrafi İşaret Tescil Belgelerinin takdim edildiği tören ile ilgili Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen şunları belirtti; Dünya üzerinde coğrafi işaretli yaklaşık 10 bin ürün ve 200 milyar dolarlık pazar büyüklüğü bulunuyor. Diğer ürünlere kıyasla katma değeri çok yüksek olan coğrafi işaretli ürünler, ihracat payının yüksekliği dolayısıyla da ülke ekonomileri için büyük önem taşıyor” dedi.