Advert
Advert
Advert

Sağlık Bakanlığından hava ambulansı basın açıklaması

Sağlık Bakanlığı Çanakkale’nin de içinde bulunduğu hava ambulansı hizmetinin sona ermesi konusu ile ilgili bir açıklama yayınladı. Yazılı açıklamada ambulans hizmetinin mali sebeplerle kaldırılmadığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığından hava ambulansı basın açıklaması
Sağlık Bakanlığından hava ambulansı basın açıklaması Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 737 kez okundu.

                           

Yazılı olarak yapılan açıklamada; “Ülkemizdeki hava ambulansı hizmeti 2008 yılından beri helikopterlerle ve 2010 yılından beri de hem helikopter hem de uçak ambulanslarla sağlanmaktadır. Anılan tarihten beri helikopter ambulanslarımız ile 39 bin 24 hasta ve 230 organ, uçak ambulanslarımız ile ise 14 bin 624 yurt içi, 1.165 yurt dışı hasta ve 818 organ taşınmıştır.

Uçuş planlamaları yapılırken, dikkat edilen birçok havacılık kuralı iklim koşulları, lojistik avantajlar değerlendirilerek, hizmet planlaması en uygun şekilde yapılmakta ve atıl kapasite oluşmasına izin verilmemektedir.

2021 yılı Ekim ayından beri yapılan planlama ile 12 helikopter ve 8 uçak ambulans kapasitesi ile hizmet sunumu ülke sathını kapsayacak şekilde verilmeye devam etmektedir.

Sürekli iyileşme çalışmaları ise devam etmekte ve yeni planlamalara dayalı olarak hazırlıklarımız devam etmektedir. Uygulamanın ekonomik tedbirle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Birinci önceliğimiz vatandaşımızın her koşulda, sağlık hizmetine erişimini temin etmektir” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

 

#çanakkale #havaambulansı #sağlıkbakanlığı #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti