Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ İLE ÇASİAD ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ÇOMÜ İLE ÇASİAD ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
ÇOMÜ İLE ÇASİAD ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1483 kez okundu.
Advert

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Truva Otel’de gerçekleştirilen Protokol İmza Toplantısına; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Eken, ÇASİAD Üyeleri, Çanakkale Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetiminin yanı sıra ÇOMÜ’lü akademisyenler ve iş insanları katıldı.

Programın ilk konuşmacısı olan İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Eken “İşletmelerde Kurumsal Kapasitenin ve Performansın Güncellenmesi” başlıklı sunumunu ve konuşmasını gerçekleştirdi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat konuşmasında üniversite ve sanayi işbirliklerini çok önemsediğini belirterek “Bundan sonra artan bir ivme ile birlikteliğimizi güçlendirecek ve iş insanları ile akademisyenlerin ortak çalışmalarıyla hem Çanakkale’nin hem üniversitenin hem de ülkemizin kalkınmasına katkı sunacağız” dedi.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran ise “Uzun zamandır alt yapısını hazırladığımız çalışmalarımızı bugün hayata geçiriyoruz. Çanakkale’de hızlı bir gelişim ve değişim süreci yaşanıyor. Biz de bu sürece uyum sağlamak adına üniversitemizden ve üniversitemizdeki akademisyenlerimizin çalışmalarından faydalanmak istiyoruz” diyerek ÇOMÜ ile ÇASİAD arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

ÇOMÜ ile ÇASİAD arasında üniversite sanayi iş birliğinin sağlanması ve güçlenmesini kapsayan protokol ile ÇASİAD bünyesindeki sanayici ve iş adamlarının ÇOMÜ’nün akademik birikiminden faydalanmasını sağlayacak bir çözüm merkezi oluşturulması amaçlanıyor.

ÇOBİLTUM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ayça Aydoğdu Emir, üniversite sanayi işbirlikleri, proje geliştirme, akademik danışmanlık, test-analiz, eğitim vb. faaliyetlerin yerine getirilmesinden sorumlu birim olan ÇOBİLTUM hakkında bilgiler aktarırken Öğr. Gör. Kadir Yılmaz ise protokol kapsamında yürütülecek çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #çasiad #sedatmurat #semihbaşaran #işbirliği #imza #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti