Advert
Advert
Advert

Kale Grubu’ndan 65. kuruluş yıl dönümünde 230 milyon dolar yatırım müjdesi

Kale Grubu’ndan 65. kuruluş yıl dönümünde 230 milyon dolar yatırım müjdesi
Kale Grubu’ndan 65. kuruluş yıl dönümünde 230 milyon dolar yatırım müjdesi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1126 kez okundu.
Advert

Kale Grubu’nun 65. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı geleneksel Seramik Bayramında, 2022-2026 yılları arasında 230 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıklayan Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, “Köklerden göklere uzanan üretim yolculuğumuzu, güncel gelişmeler ve trendler doğrultusunda faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek sürdüreceğiz” dedi. Grup, anahtar teslim güneş enerji sistemlerinin yanı sıra enerji depolama sistemleri, yakıt pilleri ve hidrojen enerjisi gibi ileri enerji çözümlerine yönelik yatırım fırsatlarını araştırıyor.

 

25 Temmuz akşamı halk konseriyle başlayan Seramik Bayramı kutlamalarında, 65. Yıl Kaleseramik Toprak ve Sanat Çınarı Sergisi’nin Açılışı, mevlit, geleneksel sünnet töreni ve 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55 ve 65. yıllarını tamamlayan çalışanlar ve bayiler için Kıdem Ödül Töreni düzenlendi.

 

Kale Grubu’nun 65. Yılı onuruna, ressam Mehmet Sinan Kuran’ın öncülüğünde oluşturulan kolektif resim çalışması, Zeynep Bodur Okyay tarafından yapılan son dokunuşla tamamlandı. Mardin’den Isparta’ya, Erzurum’dan Mersin’e kadar 6 bine yakın kişinin hem ‘İyi Bak Dünyana’ perspektifini hem de 65. yıla dair duygularını yansıttığı kolektif resim büyük beğeni topladı.

 

Merhum Dr. (h.c) İbrahim Bodur tarafından 1957 yılında temelleri atılan Kale Grubu, doğduğu topraklar olan Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 65. kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramını birlikte kutladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı törende granit slab hattının temeli atılırken, bunu yeni yatırımların izleyeceği açıklandı.

 

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, dünyada aile şirketlerinin ortalama ömrünün 25 yıl olduğu bir dönemde 65. Yıla erişmenin büyük mutluluk vesilesi olduğunu belirterek, “Rahmetli İbrahim Bodur’un, Çan’ın kuş uçmaz kervan geçmez günlerinde kurduğu hayaller, büyük emekler, büyük çabalar neticesinde; bugün kolları dünyayı saran, binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan bir şirketler grubuna dönüştü. Kendisi nereye varmak istediğini ve şirketimizi gelecekte nerede görmek istediğini çok net ortaya koymuştu. Bize düşen de onun çizdiği vizyonu izlemek ve günümüz şartlarına uyumlandırmak oldu.

 

Üretim, altyapı, ürün, pazarlama, dağıtım ve insan sermayesi konusunda sürdürülebilir olmak için akıllı yatırımlar yaparak bugünlere geldik. Başarılı bir iş için en tartışmasız unsur, birlikte yol aldığınız insanlardır. Ne mutlu bize ki, aynı yolu yürümekten büyük gurur duyduğumuz, üç kuşaktan çalışanlarımız, iş ortaklarımız, bayilerimiz ve paydaşlarımız oldu. Hepsine şükran borçluyuz…” dedi.