Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası Kuruldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası kuruldu.

ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası Kuruldu
ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası Kuruldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2298 kez okundu.

İlk konserini Troya Festivalinde gerçekleştirecek olan Senfoni Orkestrası prova gösterisini; Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Pelin Kanten ile Prof. Dr. Okhan Akdur, ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen izledi.

Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen; ÇOMÜ Devlet Konservatuarı bünyesinde kurulan Senfoni Orkestrasının Şef Bahadır Çokamay yönetiminde toplam 41 eğitimci ve öğrenci ile farklı üniversitelerin sanatçılarının desteği ile kurulduğunu, orkestranın bölge senfoni orkestrası olarak kurumsallaşması çalışmalarının ise devam ettiğini belirtti.

ÇOMÜ Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası sanatçıları ile hatıra fotoğrafı çektiren Protokol üyeleri, Senfoni Orkestrasının kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #çomüdevletkonservatuarı #senfoniorkestrası #öğrenci #sedatmurat #ismailkaşdemir #ilhamiaktaş #nejatönder #konser #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama