Advert
Advert
Advert

Ahilik Haftası Etkinlikler İle Kutlandı

Ahilik Haftası Etkinlikler İle Kutlandı
Ahilik Haftası Etkinlikler İle Kutlandı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1031 kez okundu.
Advert

27. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Çanakkale Ticaret İl Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanlığınca oluşturulan heyet, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ı makamında ziyaret etti.

Ahilik Haftası kapsamında konuklarını Belediye Meclis Salonu'nda ağırlayan Başkan Gökhan, tüm esnafların Ahilik Haftasını kutladı. Esnafların kentin olmazsa olmazlarından olduğunu ifade eden Başkan Gökhan; Kent ekonomisinin can damarlarından bir tanesi esnaf ve tüccarlarımız. Dolayısıyla hep söylüyorum onlar olmadan kentte yaşamak mümkün değil. Dolayısıyla esnafın, tüccarın çiftçinin moralinin iyi olması gerekir.  Böylelikle topluma huzur, barış gelir. Onun dışındaki her türlü zorluk stres yaratır. Onun için biz her zaman esnafımızın bu bağlamda sıkıntılarını olabildiğince çözmeye ve destek olmaya çalışıyoruz” dedi. 

Ziyarette heyet adına bir konuşma yapan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan İle Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, esnaflara ve esnaflara yönelik çalışmalara bugüne kadar vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'a teşekkür etti. Başkan Gökhan ise, özellikle esnaf odaları ile  birlikte aylık olarak gerçekleştirilen ve esnafların sorunlarının tartışıldığı toplantıları çok önemsediğinin altını çizdi.