Advert
Advert
Advert

ECEABAT-GELİBOLU TÜNELLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

ECEABAT-GELİBOLU TÜNELLERİ NE ZAMAN BİTECEK?
ECEABAT-GELİBOLU TÜNELLERİ NE ZAMAN BİTECEK? Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2293 kez okundu.

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer beraberinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı 25 ve 26. Dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu ve Genel Merkez Heyeti ile birlikte yapımı yılan hikayesine dönen Eceabat-Gelibolu arasındaki tünellerde incelemelerde bulundu.

Yapımına 2017 yılında başlanan ve neredeyse her yıl bu sene sonunda hizmete girecek diye müjde verilen tünellerin önünde açıklama yapan İl Başkanı Özsüer şu ifadelere yer verdi;

Yaklaşık 5 yıl önce yapımına başlanan ve yüklenici şirket ile ilgili ekonomik sorunlar yaşandığını bildiğimiz tüneller maalesef hala hizmete girmedi. İktidarın Assos ve Küçükkuyu tünellerinden önce başlanan bu tünellere de aynı önemi vermesi gerekiyor. Yakın zamanda Ağustos sonunda hizmete girecek diye müjde verdikleri ve ‘’ışık göründü, ışığın görünmesine 1 kaya parçası kaldı’’ gibi törenler yapılan Asos ve Küçükkuyu tünelleri bile henüz hizmete girmedi. Maalesef bölgede hala can kayıpları olan kazalar yaşanmakta ve bu bizi ziyadesi ile üzmektedir.

Bilinmelidir ki Eceabat –Gelibolu arasında ki tünellerde aynı öneme haiz tünellerdir. Nedense iktidar mensupları daha bu tünellerde ‘’ışık göründü, ışığın görünmesine 1 kaya parçası kaldı’’ tarzında törenleri düzenlememişlerdir. Bu da gösteriyor ki daha bu tünellerin bitimine en az 1 yıl gibi bir süre vardır. Köprüyü kullanmayı tercih etmeyen veya  bütçesi yetmeyen Çanakkale’li hemşehrilerimiz ve bu yolu kullanmak zorunda olan Eceabatlı hemşehrilerimiz hala sıklıkla bu güzergahı da kullanmaktadırlar. Sayın Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na tünellerin önünden sesleniyoruz. Yatırımların gelmesi hususundaki çabanızı görüp takdir ediyoruz, fakat tamamlanması konusunda da aynı hassasiyeti sizlerden bekliyoruz ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #gelecekpartisi #gelecekpartisiçanakkaleilbaşkanı #vahapözsüer #eceabat #gelibolu #tünel #inceleme #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
ÇOMÜ’de Akıllı Burun Prototipi Geliştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi
Çanakkale Yeşil Sanayi Ekosistemi Projesi İmza Töreni Gerçekleştirildi