Advert
Advert
Advert

CHP'Lİ ERKEK'TEN DOĞU İLLERİ ZİYARETİ

CHP'Lİ ERKEK'TEN DOĞU İLLERİ ZİYARETİ
CHP'Lİ ERKEK'TEN DOĞU İLLERİ ZİYARETİ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 2173 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya illerini ziyaret etti.

Ziyaretlerine Muş'tan başlayan Erkek, CHP Parti Meclisi Üyesi Umut Akdoğan, Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, Muş İl Başkanı İsmail Adanur, ilçe, gençlik ve kadın kolları başkanları ve partililer ile bir araya geldi. Sonrasında CHP Muş İl Başkanlığı'na geçen Erkek, burada basın açıklaması yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erkek, açıklamasında şunları söyledi:

 

"Demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi temin edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis'ten çıkaracağımız yasa 'siyasi ahlak yasası' olacak. İlk imzalayacağımız kararname 'strateji ve planlama teşkilatı' hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı."

 

Açıklama sonrası Muş Muhtarlar Derneği'ni ziyaret eden Erkek, muhtarlarla alakalı çalışmalarını anlattı. Ziyaret sonrası Muş'un Korkut ve Hasköy ilçelerine giden Erkek, partililer ile bir araya gelerek partiye yeni üye olan vatandaşlara rozetlerini taktı.