Advert
Advert
Advert

Yeni Poliklinik hizmete başladı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde Laktasyon-Relaktasyon Polikliniği hizmet vermeye başladı.

Yeni Poliklinik hizmete başladı
Yeni Poliklinik hizmete başladı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1169 kez okundu.

Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin amacı; anne adaylarının anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi, bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilerek, emzirmenin uygun tamamlayıcı beslenmeyle beraber 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesinin sağlanması,  bu süreçte annelerin desteklenmesi ile birlikte sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak.

Emzirme desteğine ihtiyacı olan anne ve bebekler, bebeklerinden ayrı kalan anneler, meme reddi, meme başı sorunları vb emzirme problemi olan anneler, polikliniğe başvurabilecek. Poliklinikte yüz yüze görüşme yapılarak emzirme ile ilgili problem tespit edilip, çözüme yönelik eğitimler verilecek ve kontrollerde başarılı emzirme sağlanana kadar eğitimler devam edecek.

Emzirme Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin açılışı  İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekip Lideri Op. Dr. Volkan Yıldırım, Başhekim Op. Dr. Hasan Keser tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalemehmetakifersoydevlethastanesi #laktasyon #relaktasyon #poliklinik #hizmet #annesütü #emzirme #sağlık #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama