Advert
Advert
Advert

Köylerde hem turistik hem ekonomik hareketlilik artıyor

Köylerde hem turistik hem ekonomik hareketlilik artıyor
Köylerde hem turistik hem ekonomik hareketlilik artıyor Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 695 kez okundu.
Advert

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Bozköy’de ev pansiyonculuğu sertifika törenine katıldı. İskenderoğlu, köylerde özellikle kadınların üretimlerinin ekonomiye kazandırılması için çalıştıklarını söyledi.

Ezine’ye bağlı Bozköy’de düzenlenen Pansiyonculuk sertifika törenine katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’yi her yönden kalkındırmak için çalıştıklarını söyledi. İskenderoğlu, “Çanakkale’miz, tarım ürünlerinden doğal güzelliklerine, turizm alanlarından tarihi özelliklerine kadar her anlamda çok özel ve marka bir şehir. Çanakkale markasını daha da ileriye taşımak için, başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel ilgileri, ilgili bakanlıklarımızın destekleriyle, Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’la birlikte var gücümüzle çalışıyoruz.

Çanakkale’mizde, mitolojiden yakın tarihimize kadar insanlık tarihinin izlerini bulmak mümkün. Assos’da Aristo’nun, Troya’da Homeros’un Kale-yi Sultaniye’de Fatih Sultan Mehmet’in, Tarihi yarımadamızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının izleriyle, her anlamda geniş ve müthiş bir coğrafyaya sahibiz. Diğer yandan eşsiz tarım ürünlerimiz var. Her biri birer marka olan bu ürünler, sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinden büyük ilgi görüyor. Her alanda marka olan Çanakkale’mizin bu cazibesini daha yukarıya çıkarmak, bu muhteşem coğrafyadan hemşehrilerimizin de en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak için de bazı düzenlemeler, yenilikler gerçekleştiriyoruz. Bunlar içerisinde Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’la birlikte en çok önemsediğimiz konular arasında, köylerimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar geliyor.