Advert
Advert
Advert

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı Gerçekleştirildi

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı Gerçekleştirildi
Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı Gerçekleştirildi Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 328 kez okundu.
Advert

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel programı kapsamında uygulanan ve Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında finanse edilen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın operasyon faydalanıcısı olduğu Yenilenebilir Gençlik Enerji projesi kapsamında düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi” Çalıştayı Kolin Hotel’ de gerçekleştirildi.

 

Çalıştaya; Vali İlhami AKTAŞ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Lutfıhak ALPKAN, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Turgut KILIÇ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya ERKAN, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan MUTLUAY, GIZ Türkiye Ülke Direktörü Rubeena ESMAİL, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah GÜÇ, İl Müdürleri, akademisyenler, paydaş kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

 

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Lütfihak ALPKAN, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Turgut KILIÇ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya ERKAN, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan MUTLUAY ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah GÜÇ tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başladı.

 

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarının İstihdama Etkisi Çalıştayı; RE-You Projesinin Takım Lideri Dusan GVOZDENAC’ın sunumu ve Güney Marmara Bölgesi Yenilenebilir Enerji İstihdam Piyasası Analizi Raporu’nun sonuçlarının değerlendirilmesi ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #yenilebilirenerji #yatırım #istihdam #çalıştay #toplantı #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
ÇOMÜ İle İŞ-KUR Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti
17. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi Gerçekleşti