Advert
Advert
Advert

2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Yapıldı

2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Yapıldı
2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliği Yapıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 487 kez okundu.
Advert

Geyikli Belediyesi, Ezine Kaymakamlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Ezine Ziraat Odası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ve Çanakkale Ticaret Borsası koordinasyonunda 2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliği gerçekleştirildi.

Geyikli Beldesi Pazar yerinde gerçekleştirilen Geyikli Zeytin Hasat Şenliği’ne; Vali İlhami AKTAŞ ve eşi Songül AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, İl Genel Meclis Başkanı Nejat ÖNDER, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ, Ezine Belediye Başkanı Güray  YÜKSEL, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil SEZGİN, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk SEMİZOĞLU, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya ÜZEN, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah DENİZ, Çanakkale OSB Başkanı Fahrettin ERSOY,  ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Murat ŞEKER, ÇOMÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Ferah ÖZKÖK, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğrenciler, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

22-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliği programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Halk oyunları gösterisinin ardından AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ ve Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Yapılan konuşmaların sonrasında 2. Geyikli Zeytin Hasat Şenliğine desteklerinden dolayı Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU tarafından Vali İlhami AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU ve beraberindeki heyete plaket verildi.

Şenlik alanında zeytin ve zeytinyağı üreticilerinin açtığı stantları gezen Vali İlhami AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU ve beraberindekiler ürünler hakkında bilgi aldılar.

Stantların gezilmesinin ardından zeytin hasadı yapan Vali İlhami AKTAŞ, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU ve beraberindekiler günün anısına zeytin fidanı diktiler.

Hasadın bereketli ve bol kazançlı olması temennisinde bulunan Vali İlhami AKTAŞ, Geyikli Zeytin Hasat Şenliği’nin hazırlanmasında başta Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU’na ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Geyikli Zeytin Hasat Şenliği, en iyi natürel sızma zeytinyağı ve zeytinyağlı yaprak sarması yarışmaları ile devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #geyikli #zeytin #hasat #şenlik #geyiklibelediyebaşkanı #çanakkalemilletvekili #jülideiskenderoğlu #mevlütoruçoğlu #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
ÇOMÜ Kuşlara Yuva Oluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor
Dardanos'ta Tarım Makineleri Araştırma, Uygulama ve Test Merkezi Kuruluyor