Advert
Advert
Advert

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ebediyete İntikalinin 84. Yıl Dönümünde Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ebediyete İntikalinin 84. Yıl Dönümünde Anıldı
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Ebediyete İntikalinin 84. Yıl Dönümünde Anıldı Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 519 kez okundu.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende; Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

 

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 09:05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunarak Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.       

     

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma programı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İÇDAŞ Kongre merkezi konferans salonunda devam etti.

 

Saygı duruşunda bulunularak Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okunması ile başlayan programda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerimizden Cihangül ATEŞ tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirildi.

 

Yapılan konuşmanın ardından anma programı, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve sunulan “Seninleyiz Atatürk” programıyla son buldu.

 

 

 

 

 

#çanakkale #çanakkalevalisi #ilhamiaktaş #10kasım #gazimustafakemalatatürk #anma #çelenk #atatürkanıtı #içdaş #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama