Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ ERKEK: 'ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'

CHP’Lİ ERKEK: 'ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ'
CHP’Lİ ERKEK: 'ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ' Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 622 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erkek, mesajında şunları söyledi:

“Bir insanı eğitmek, bir bireyin öğrenimini gerçekleştirmek, onların kendisine, ailesine, halkına ve ülkesine yararlı bireyler olmasını sağlamak başlı başına öğretmenliği kutsal hale getirmektedir. Öğretmenlerimiz bu kutsal mesleklerini icra ederken hiçbir fedakarlıktan kaçınmazken, iktidarın yanlış politikaları sonucu büyük sıkıntılar yaşamaktalar. Ekonominin içinde bulunduğu durumda kuşkusuz öğretmenlerimizin korunması gerekiyor. Ancak maalesef olumlu anlamda hiçbir adım atılmamaktadır. ‘Atanamayan öğretmen’ kavramının varlığı bile başlı başına iktidarın işini iyi yapmadığını göstermektedir. Taşımalı eğitimden, atamaya, özlük haklarından tayine bunca soruna rağmen öğretmenlerimiz ‘evlatlarına’ sımsıkı sarılmakta ve kutsal mesleklerini icra etmektedirler. Elbette umutsuzluk yok. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve öğretmenlerimiz bizlere en zor sorunlarla başa çıkmayı öğrettiler. Bu düzen böyle gitmeyecek, ilk seçimden sonra iktidara geldiğimizde öğretmenlerimiz hak ettikleri haklarına kavuşacaklar. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Eğitim, kültür ve bilgi aydınlığa açılan en geniş penceredir. Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.’ Bu bilinçle öğretmenlerimizin taleplerine kulak veren bir meslek yasası çıkaracağız. Öğretmenlerimiz bizler için nasıl fedakarca çalışıyorlarsa bizler de onların sorunlarını çözmek için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Bu duygularla öncelikle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

 

 

 

 

 

 

#çamnakkale #chp #genelbaşkanyardımcısı #muharremerkek #24kasım #öğretmenlergünü #başöğretmen #mustafakemalatatürk #mesaj #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti