Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ, Uluslararası Aşçılar Şampiyonasında 1. Oldu

ÇOMÜ, Uluslararası Aşçılar Şampiyonasında 1. Oldu
ÇOMÜ, Uluslararası Aşçılar Şampiyonasında 1. Oldu Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1940 kez okundu.

8. Dünya Helal Zirvesi Uluslararası Aşçılar Şampiyonası’na katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBY) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, şampiyonada 1. olarak altın madalya almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanlığı Himayesinde düzenlenen 8. Dünya Helal Zirvesi ve 9. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenen Uluslararası Aşçılık Şampiyonası, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Jürisinde 25 farklı ülkeden 100’e yakın uluslararası şefin yer aldığı Uluslararası Aşçılık Şampiyonası’na GUBY Öğr. Gör. Zeynep Ceren Akkök rehberliğinde, GUBY 4. sınıf öğrencisi üç şef adayı, Burak Saygı, Akıl Yunus Yurtman ve İlker Güler katıldılar.

Bu yıl "Sürdürülebilir Ticaret İçin: Global Helal Endüstrisinin Gelişimini Tüm Yönleri ile Keşfedin" mottosuyla gerçekleştirilen şampiyona kapsamında 350’ye yakın genç aşçı ile yarışan ÇOMÜ’lü genç gastronomlar, Üniversiteler kategorisinde 1. olarak altın madalyanın sahibi oldu.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan ÇOMÜ GUBY Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ekici; “Büyük özveri ile yarışmaya hazırlanan ve üniversitemize 1.lik ödülü kazandıran öğrencilerimiz, yalnızca okulumuzun değil aynı zamanda tüm Çanakkale’nin de gururu olmuştur. Öğrencilerimiz yarışmada ÇOMÜ’yü temsil etmenin yanı sıra, dört yıl boyunca aldıkları eğitim sonucunda kendi öz geçmişlerine yazabilecekleri önemli bir başarının da altına imza atmıştır. Kendilerini gönülden kutluyoruz ve başarılarının daim olmasını diliyoruz.” dedi.

Etkinliğe, GUBY Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ekici, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Özkan Yazar ve Ögr. Gör. Zeynep Ceren Akkök de katılım gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #aşçı #gökçeada #guby #gastronomi #altınmadalya #şmpiyon #dünya #helalzirvesi #öğrenci #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Evde Hizmet ve Bakım Projesi Devam Ediyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor