Advert
Advert
Advert

ÇOMÜ'nün Ortağı Olduğu AB Projesine Destek

ÇOMÜ'nün Ortağı Olduğu AB Projesine Destek
ÇOMÜ'nün Ortağı Olduğu AB Projesine Destek Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 1633 kez okundu.

Polonya’dan Spoleczna Academia NAUK’un koordinatör olduğu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi otaklığında, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Arslan’ın yürüttüğü “Developing Mathematics Achievement through Using Robotics Applications” Projesi Polonya Ulusal Ajansı tarafından 250 bin Euro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu

 

Spoleczna Academia NAUK (Polonya), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Türkiye), Latvias Universitate (Letonya), Universitatea Lucian Blaga din Sibiu (Romanya) ve Scuola Di Robotica (İtalya) olmak üzere toplam 5 ortağı bulunan proje ekibinde araştırmacı olarak ÇOMÜ Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Mehmet Kaan Demir, Doç. Dr. Muzaffer Özdemir, Öğr. Göv. Kadir Tunçer ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Abalı Öztürk yer alıyor.

 

Öğretim Programı, Sanal Video Kütüphanesi ve Dijital Öğretim Rehberi geliştirilecek olan proje kapsamında, temel eğitimdeki öğrencilere robotic ve benzeri somut uygulamalar aracılığıyla matematik dersini sevdirmek ve temel eğitimdeki öğrencilerin başarısını artırmak amaçlanıyor.

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #çomü #ab #proje #destek #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama