Advert
Advert
Advert

GÖKÇEADA’DA 6 BİN 410 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

GÖKÇEADA’DA 6 BİN 410 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
GÖKÇEADA’DA 6 BİN 410 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 795 kez okundu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 2 bin 110 damla sakızı, bin 500 karadut, 300 kestane ve 2 bin 500 aronya olmak üzere toplamda 6 bin 410 ağacın Gökçeada’da toprakla buluştuğunu söyledi.

Gökçeada’da damla sakızı üretim merkezi haline getirmek için çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Turan, “Deniz turizminin gözdesi, ülkemizin en büyük adası Gökçeada’mızda, özellikle ‘Ada Rüzgarında Lezzetli Damla Sakızı’ projesi için çalışmalar devam ediyor. İl ve İlçe tarım müdürlüklerimiz önemli projeler ortaya koyuyor. Son olarak 2 bin 110 damla sakızı olmak üzere, 6 bin 410 ağacın dağıtımı İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından yapıldı. 106 üreticimize ulaştırdığımız fidanlarla 142 dekar alanda tarımsal üretim yapılacak. Üreticimiz kazanacak, Gökçeada’mız kazanacak, Çanakkale’miz kazanacak. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’yla birlikte hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #akaparti #grupbaşkanvekili #bülentturan #gökçeada #fidan #damlasakızı ##üretim #toprak #jülideiskenderoğlu #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Öğrenciler için Trafik Kuralları Eğlenceli Hale Getiriliyor
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama
Dünya Dans Günü'nde Renkli Kutlama