Advert
Advert
Advert

CHP'Lİ ERKEK DEPREMZEDE YURTTAŞLARI BİLGİLENDİRDİ

CHP'Lİ ERKEK DEPREMZEDE YURTTAŞLARI BİLGİLENDİRDİ
CHP'Lİ ERKEK DEPREMZEDE YURTTAŞLARI BİLGİLENDİRDİ Çanakkale İnternet Medya
Bu içerik 446 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, depremden etkilenen ve başka illere giden yurttaşların oy kullanma işlemiyle alakalı açıklama yaptı. Erkek, depremzede yurttaşların 17 Mart'a kadar adres değişikliği için başvuruda bulunması konusunda uyardı.

 

Deprem bölgesinde etkilenen yurttaşların oy kullanımına ilişkin açıklama yapan CHP'li Erkek, adres değişikliklerinin 17 Mart'a kadar yapılması gerektiğini söyledi. Erkek'in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

 

"İçişleri Bakanlığı’nın duyurusuna göre 17 Mart 2023, 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerinden ya da e-devlet üzerinden adres değişikliği yapılabilmektedir. Ancak bu tarihten sonra da seçmen kütüklerinin askıda olduğu sürede bu işlemin yapılması imkanı bulunmaktadır. Şöyle ki; Yaşadığımız afet nedeniyle başka illere giden vatandaşlarımız, bulunduğu ildeki adresine (yurt, otel, pansiyon gibi yerler dahil) kaydını aldırabilecektir. Ancak 17 Mart’tan sonra adres değişikliği için YSK’nın açıklayacağı takvime göre seçmen kütüklerinin askıda olduğu süre içerisinde nüfus müdürlüklerinde kayıt yaptırıldıktan sonra seçim kuruluna başvurulması gerekmektedir. Özetle YSK takvimine göre her ne kadar sonrasında adres değişikliği imkanı bulunsa da bu işlemin 17 Mart tarihine kadar yapılması seçmenler açısından daha kolay olacaktır."

 

 

 

 

 

 

#çanakkale #chp #muharremerkek #deprembölgesi #depremzede #oykullanma #ysk #haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Kışlak Mücadelesi Çalışmaları Yürütülüyor
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti
Öğrenci Kulüpleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleşti